Nowy numer 42/2019 Archiwum

Duch Święty poprowadzi

To dzień wielkiego poruszenia, gromkiego kolędowania i adorowania małego Jezusa wraz z Trzema Królami. Ruszajmy i my do Betlejem!

Orszaki Trzech Króli przyciągają jak magnes coraz więcej uczestników. W tamtym roku, przy słonecznej pogodzie, zgromadziły one rekordową liczbę osób w 27 miejscowościach naszej diecezji. „Zapraszam wszystkich do licznego udziału w tych pięknych, rodzinnych jasełkach – napisał bp Piotr Libera, zapraszając mieszkańców naszej diecezji do udziału w orszakach Trzech Króli.

Uśmiech na waszych twarzach będzie wyrazem radości ze spotkania z naszym jedynym Królem. Nasze świętowanie z kolędami na ustach niech będzie także okazją do upamiętnienia pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1979 r., w myśl tegorocznego hasła: »Duch Święty odnowi oblicze ziemi«” – napisał biskup płocki w słowie zachęty. Płocki – największy i najstarszy z orszaków – wyruszy 6 grudnia o godz. 11 ze Starego Rynku i będzie wędrował do Stanisławówki. Jego zwieńczeniem będzie Msza św., której ma przewodniczyć bp Mirosław Milewski. Z kolei bp Piotr Libera będzie przewodniczył uroczystości w Ciechanowie. Przypomnijmy, że kulminacyjnym momentem radosnego korowodu tego dnia jest adoracja Jezusa w żłóbku i na ołtarzu, dlatego wszystkie orszaki rozpoczynają się albo kończą Mszą św. – Zachęcamy, aby w Płocku przynieść na orszak pamiątki z papieskich pielgrzymek, zwłaszcza żółto-białe flagi. Nasze wspólne wędrowanie będzie okazją do przypomnienia nauczania św. Jana Pawła II do Polaków – mówi Witold Wybult, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego VIII Orszaku Trzech Króli w Płocku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL