Nowy numer 42/2019 Archiwum

Symbol wiary i jedności

W Kurii Diecezjalnej Płockiej Betlejemskie Światło Pokoju odebrał z rąk harcerzy bp Piotr Libera.

- Światło to symbol bardzo ważny zarówno dla ludzi wierzących, jak i dla nas, ludzi w mundurach. To się tak pięknie splata. Dzięki temu, że jest tak wiele przyjaznych dłoni i serc, to światełko mogło przywędrować tysiące kilometrów, aby znaleźć się w każdym miejscu, gdzie ludzie go oczekują - powiedziała w imieniu delegacji harcerzy hm Joanna Banasiak, członek Komendy Hufca ZHP Płock im. Obrońców Płocka.

Życzyła wszystkim obecnym na tym świątecznym spotkaniu takich ludzi, zdarzeń i miejsc, które łączą, a nie dzielą. - Abyśmy patrząc na to światełko, mogli pomyśleć o innych i podać życzliwą dłoń - mówiła J. Banasiak.

Na ręce biskupa płockiego Betlejemskie Światło Pokoju, które od niemal 30 lat wędruje w tym czasie z miejsca narodzin Chrystusa do wszystkich krajów europejskich, przekazało najmłodsze pokolenie harcerzy.

Bp Piotr Libera, dziękując za ten piękny gest, złożył wszystkim obecnym na spotkaniu świąteczne życzenia, aby w postawie kontemplacji, medytacji, wdzięczności, a nade wszystko wewnętrznego milczenia, skupić się na tajemnicy przyjścia Bożego Syna, który narodził się w Betlejem 2 tys. lat temu, a dziś rodzi się w liturgii Kościoła i sercach każdego z nas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL