Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zbiórka na święta

Prawie 12 ton produktów żywnościowych zebrali w naszej diecezji wolontariusze podczas akcji Caritas "Tak. Pomagam!".

Caritas Diecezji Płockiej kolejny raz włączyła się w ogólnopolską przedświąteczną zbiórkę żywności, która odbyła się w miniony weekend w 61 sklepach sieci: Biedronka, Lidl, Mila i Lewiatan w naszym regionie. Wolontariusze pojawili się w Płocku, Mławie, Makowie Mazowieckim, Pułtusku, Żurominie, Sierpcu, Nasielsku, Płońsku, Nowym Dworze Mazowieckim i Bielsku. Akcja została też przeprowadzona w pojedynczych, lokalnych sklepach.

- Zebraliśmy tym razem dokładnie 11 ton 847 kg żywności. To bardzo dobry wynik, bo patrząc na wyniki z poprzednich przedświątecznych zbiórek, widzimy tendencję wzrostową - mówi Małgorzata Przemyłska z głównego biura Caritas Diecezji Płockiej.

- W samym Płocku włączyło się 21 sklepów. Wolontariuszami byli przede wszystkim uczniowie płockich szkół, w tym SP nr 6, Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej, Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości, a także Szkół Katolickich oraz szkół w Łęgu Probostwie i Bielsku, gdzie po raz pierwszy odbywała się ta zbiórka. W akcji uczestniczyli także wolontariusze MOPS i po raz pierwszy nasi podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej - dodaje M. Przemyłska.

Najwięcej do sklepowych koszyków, opatrzonych logo akcji, trafiło cukru, mąki i ryżu. Darczyńcy wkładali też olej czy słodycze. W Płocku zebrana żywność trafi m.in. do przedświątecznych paczek dla osób, które korzystają ze stołówek Caritas.

- U nas zebrano 980 kg żywności, szczególnie cukier, mąkę, ryż, makaron, ale też słodycze, puszki. Wspaniale spisała się młodzież, która włączyła się w zbiórkę - podkreśla Hanna Wiktor z Sierpca, szefowa parafialnego koła Caritas przy sierpeckiej farze.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama