Nowy numer 50/2019 Archiwum

Ja gram, a On jest ze mną

Maciej Czaczyk to postać znana wielu młodym ludziom. Jego historia jest jak z filmu, ale wydarzyła się naprawdę. I co ciekawe, przypomina trochę historię świętego z Rostkowa.

To było trafne i mocne dopełnienie serii spotkań młodzieży ze św. Stanisławem Kostką i peregrynacji jego relikwii w diecezji. Duszpasterze parafii farnej w Płocku poprosili o złożenie świadectwa 24-letniego Macieja Czaczyka ze Szczecina, byłego polskiego piosenkarza i gitarzystę, laureata drugiej edycji programu „Must Be the Music”.

Do szczytów popularności dochodził, gdy miał zaledwie 17 lat. Ale coś się radykalnie zmieniło, bo zaledwie dwa lat później, gdy zdał maturę, przerwał swoją dobrze zapowiadająca się karierę i wstąpił do seminarium. Dziś jest na ostatnim, VI roku studiów, pełni funkcję dziekana kleryków, czyli ich reprezentanta przed rektoratem, i ma nadzieję, że latem przyszłego roku przyjmie święcenia kapłańskie. O tym, co się z nim stało po maturze, opowiedział płockiej młodzieży w kolegiacie, a następnie w Małachowiance i Ekonomiku. Swoje świadectwo składał przy relikwiach św. S. Kostki. – Chcę opowiedzieć historię mojego życia przy św. Stanisławie, bo w jego życiu odkrywam moje decyzje. Miałem tyle lat, co wy teraz. Gitara była moją pasją i bardzo chciałem wziąć udział w programie „Talent Show”. To było moje poszukiwanie szczęścia. Tamte chwile – koncerty i popularność – były jak fajerwerki, które trwają tylko chwilę. One szybko gasną, a Bóg jest niegasnącym światłem – opowiadał. – Przy św. Stanisławie Kostce wyznaję wam, że musiałem dojść do takiego momentu, gdy nie byłem szczęśliwy, aby pozwolić Bogu działać. Ja właśnie tak zrobiłem – mówił Maciej. Obecni na spotkaniu klerycy płockiego seminarium pytali, czy „idąc na księdza”, trzeba oddać swój talent. A ich starszy kolega ze Szczecina odpowiadał: – Przez seminarium Bóg dał mi o wiele więcej. On dał mi taką łaskę, że przez te sześć lat nie tęskniłem za sceną. Teraz, jeśli gram, to wiem, że On jest ze mną. To niesamowite, że tak bardzo poszerzyły się dla mnie horyzonty muzyki. Pan pomnaża talenty, jeśli jesteś gotowy, aby Jemu je oddać. Zobaczcie, przecież przyjechałem do was w sutannie i z gitarą – mówił z przekonaniem Maciej Czaczyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama