Nowy numer 42/2019 Archiwum

Papież nam odpowiedział

Ojciec Święty Franciszek cieszy się z dialogu, jaki Kościół płocki prowadzi z młodzieżą.

Z Watykanu dotarła odpowiedź na list bp. Piotra Libery, jaki we wrześniu wystosował do Ojca Świętego.

Wtedy biskup płocki przesłał papieżowi Franciszkowi końcowe przesłanie II Synodu Młodych Kościoła płockiego, który odbył się w Płocku 31 sierpnia i 1 września, w kontekście XV. Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów poświęconego młodzieży oraz obchodów 450. rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki, patrona Polski i diecezji płockiej

Jak czytamy w liście, papież cieszy się, że w ramach debaty synodalnej młodzież miała okazję podzielić się z duszpasterzami wizją i doświadczeniem Kościoła oraz obserwacjami oddziaływań pastoralnych.

"Ojciec Święty życzy zarówno duszpasterzom, jak i młodym diecezji płockiej, umiejętnego wdrożenia w życie postanowień powziętych na synodzie. Wyraża nadzieję, że duszpasterzom uda się ożywić liturgię Mszy św. dla młodzieży, dostosować do jej zainteresowań głoszone słowo Boże, a także zachęcić ją do większego zaangażowania się w życie parafii i zainteresowania sprawami Kościoła. Niech postulaty synodu inspirują katechetów w poszukiwaniu takich form przekazu Ewangelii, by pomogły młodym w umocnieniu osobistych relacji z Bogiem. Niech pomocą będą nowe zdobycze techniki, środki komunikacji, prowadzone przez młodzież strony internetowe i fora dyskusyjne, tak, by stały się areopagami wymiany myśli o Bogu, wierze i Kościele" - napisał w imieniu Ojca Świętego abp Edgar Pen͂a, substytut Sekretariatu Stanu. I dodaje: "Jego Świątobliwość z serca udziela apostolskiego błogosławieństwa księdzu biskupowi, diecezji płockiej, a szczególnie młodym, którzy stanowią jej przyszłość".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL