Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ta historia wciąż żyje i wzrusza

Szkoła i kombatanci zorganizowali patriotyczne uroczystości w Rzęgnowie k. Dzierzgowa.

Czego uczy nas tak ważna rocznica? Z pewnością, jest historią ważną i wciąż żywą, o czym mogli przekonać się uczestnicy obchodów w Rzęgnowie. Najpierw uczestniczyli we Mszy św. za ojczyznę, którą odprawił ks. Hubert Komorowski, proboszcz z Pawłowa. Później śpiewali hymn narodowy i obejrzeli program artystyczny, przygotowany przez uczniów podstawówki z Rzęgnowa. Był polonez, a następnie pantomima ukazująca upadek, a potem odzyskanie przez Polskę niepodległości. Uroczystość uświetnili swoją muzyką nauczyciele przasnyskiej Szkoły Muzycznej, wiolonczelista Paweł Rok oraz organista Rafał Witkowski.

Z lekcją żywej historii gościli tego dnia w szkole członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej 14. Pułku Strzelców Syberyjskich, którzy zaprezentowali inscenizację bitwy powstania styczniowego, opowiedzieli o swojej działalności oraz zaprezentowali swoje uzbrojenie i stroje historyczne. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Uroczystości zorganizowało Koło Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych oraz Szkoła Podstawowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama