Nowy numer 41/2019 Archiwum

Módl się za mnie, bo boli mnie dusza

W katedrze płockiej odprawiono Mszę św. żałobną za śp. ks. Jana Fabisiaka.

Przez ostatnie lata ksiądz był związany z katedrą, wspierając wraz ze swym bratem, ks. kan. Andrzejem Fabisiakiem, duszpasterzy katedralnych za proboszczowania ks. kan. Marka Zawadzkiego i ks. Stefana Cegłowskiego.

- Zostanie mi w pamięci obraz, który już się nie powtórzy: często po Mszy św. ks. Jan czekał w kaplicy Najświętszego Sakramentu i udzielał Komunii św. tym, którzy jak np. chórzyści, podchodzili do Komunii po zakończonej liturgii - wspominał ks. proboszcz Stefan Cegłowski.

Kazanie w czasie liturgii wygłosił ks. kan. Mieczysław Ochtyra, kolega z rocznika święceń zmarłego.

- Trudne i okaleczone było jego kapłaństwo, ale tu dotykamy tajemnicy Bożej miłości. Ks. Jan nie pretendował do roli showmana, ale co najważniejsze, był pokornym kapłanem i bardzo dobrym człowiekiem. Mimo wewnętrznego cierpienia, był człowiekiem pogodnym. Na kilka dni przed śmiercią przyszedł do mnie i powiedział mi: "módl się za mnie, bo bardzo boli mnie dusza" - mówił kaznodzieja.

Życiowe doświadczenia zmarłego ks. Ochtyra odniósł życia współczesnych księży. - Kiedy przyjdzie zaakceptować jakieś trudy w życiu, także w kapłaństwie, warto sobie przypomnieć, jak nas widzi Jezus, jak serdecznie do nas się zwraca: "dzieci moje", albo lepiej, po staropolsku: "synaczkowie moi". A jeśli dotyka nas cierpienie, pamiętajmy za św. s. Faustyną, że jest ono "termometrem miłości" - mówił były rektor sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.

Uroczystościom pogrzebowym w Sikorzu w sobotę 3 listopada o godz. 11 będzie przewodniczył bp Mirosław Milewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL