Nowy numer 41/2019 Archiwum

Zmarł ks. Jan Fabisiak

Swego duszpasterza żegnają m.in. wierni z parafii Sońsk i z płockiej katedry.

Miał 75 lat, w ubiegłym roku przeżywał złoty jubileusz kapłaństwa. Zmarł w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych w Warszawie.

Pochodził z parafii Sikórz koło Płocka, gdzie urodził się w 1943 r. Po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, święcenia kapłańskie przyjął w 1967 r. w Sierpcu. Był wikariuszem w parafiach: Dobrzyń n. Wisłą, Gostynin, Mława i Żuromin. Od 1972 r. był rezydentem w parafii Sońsk, gdzie proboszczem był jego rodzony brat, ks. Andrzej Fabisiak. Przez ostatnie 10 lat mieszkał w Domu Księży Emerytów w Płocku i pomagał duszpastersko w płockiej katedrze.

W Zaduszki w katedrze była sprawowana Msza św. w intencji śp. ks. Jana Fabisiaka. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Sikorzu w sobotę, 3 listopada, o godz. 11. Będzie im przewodniczył bp Mirosław Milewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL