Nowy numer 42/2019 Archiwum

"Patronie trudnych dróg..."

Relikwie świętego nawiedzają także szkoły - niedawno obraz relikwiarz przyjmowała jedna z płockich podstawówek.

Słowami św. Jana Pawła II: "Święty Stanisławie Kostko, patronie trudnych dróg życia chrześcijańskiego, całej Młodej Polski, módl się za nami" - powitała obraz z relikwiami św. Stanisława Kostki społeczność Szkoły Podstawowej nr 21 im. Fryderyka Chopina w Płocku.

Dzieci i młodzież przygotowały program słowno – muzyczny pod kierunkiem katechetki Agnieszki Tyńskiej oraz nauczycielki muzyki Jolanty Junkiert wraz z chórem szkolnym. Przybliżał on postać patrona młodych, który swym życiem udowodnił, że warto dążyć do postawionego sobie celu. Spotkanie ze Świętym pokazało młodym ludziom, że każdy, kto będzie bezgranicznie ufał Bogu, może liczyć na Jego opiekę. To właśnie od ludzi świętych uczymy się pobożności, odwagi, humoru i zawierzenia Jezusowi.

Czuwanie przy relikwiach uczniowie szkoły zakończyli krótkim rachunkiem sumienia, który brzmiał: "Koleżanko! Kolego! Teraz kolej na ciebie! Czy pozwolisz, aby Jezus zwyciężył w twoim sercu, jak w sercu św. Stanisława Kostki? Czy wyrzekasz się wszelkiej przemocy, złości i nienawiści? Czy potrafisz bardziej zaufać Jezusowi niż własnym kalkulacjom? Święty Stanisław Kostka pokazał ci, że Jezus chce być Panem Twojego życia. Pokazał ci, że wobec tego, co uczynił Jezus, nikt nie może pozostać obojętny. Pokazał ci, że Jezus z propozycją zbawienia puka do Twego serca... Możesz Go przyjąć albo odrzucić... Decyzję musisz podjąć już teraz! Prosimy cię św. Stanisławie Kostko, pomóż nam stać się apostołami Bożej Miłości".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL