Nowy numer 41/2019 Archiwum

Myślimy z Janem Pawłem II

Już po raz czwarty w Przasnyszu wspólnie czytano pisma papieża Polaka.

Akcję "Przasnysz czyta papieża", w którą zaangażowało się około 40 osób, tak jak poprzednie edycje zorganizowały parafia św. Wojciecha i Biblioteka Pedagogiczna. W tym roku, w związku z jubileuszem 100. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w kościele farnym wybrzmiały fragmenty papieskiego nauczania poświęcone ojczyźnie.

- Rozpoczęliśmy rano fragmentami z ostatniej książki Jana Pawła II "Pamięć i tożsamość" – wyjaśnia bibliotekarka Aneta Dobrzyńska. - Czytali mali i duzi: dzieci, rodzice, uczniowie szkół podstawowych i przasnyskiego liceum, nauczyciele, babcie i dziadkowie – mówi bibliotekarka.

W przasnyskiej farze wybrzmiały także fragmenty jego książki "Przekroczyć próg nadziei" oraz homilii wygłoszonych podczas pielgrzymek do ojczyzny. Wśród uczestników akcji nie zabrakło wiernych z sąsiednich parafii oraz członków koła parafialnego Oazy Dzieci Bożych z przasnyskiej fary.

Z czwartej już edycji wspólnego czytania pism papieża-Polaka bardzo cieszy się kierowniczka Biblioteki Pedagogicznej, Ewa Żbikowska, bo przasnyska akcja stała się przykładem do zorganizowania podobnej w Kutnie. Pracująca tam obecnie s. Małgorzata Żabińska, pasjonistka, wcześniej m.in. katechetka w Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu, skorzystała z doświadczeń przasnyskiej biblioteki inicjując akcję "Kutno czyta papieża". W tym roku odbyła się ona już po raz drugi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL