Nowy numer 41/2019 Archiwum

Płońsk już wybrał

Andrzej Pietrasik został wybrany na kolejną kadencję włodarzem miasta nad Płonką. Jest on jednym z najdłużej rządzących burmistrzów w kraju.

Pietrasik jest gospodarzem miasta nieprzerwanie od roku 1992, tylko z wyłączeniem kadencji 1998-2002. Ze znaczną przewagą (62 proc.) w pokonanym polu pozostawił on Marcina Kośmidra z Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztofa Tucholskiego z Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej i Artura Jankowskiego z Kukiz'15.

W radzie miasta aż 10 mandatów uzyskali kandydaci startujący wraz z Andrzejem Pietrasikiem z Porozumienia Samorządowego Ziemi Płońskiej, którzy będą szukali koalicjanta do rządzenia najprawdopodobniej wśród żeńskiego tercetu przedstawicielek komitetu "Razem dla Samorządu".

Frekwencja wyborcza w mieście Płońsku wyniosła blisko 54 proc. i była o blisko 6 proc. wyższa, aniżeli cztery lata temu.

Mandaty do Rady Powiatu Płońskiego rozłożyły się równo na kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego i Prawa i Sprawiedliwości. Obydwa ugrupowania do rady wprowadzają po dziewięciu radnych. Skład uzupełnią reprezentanci komitetu "Razem dla Samorządu". Oznacza to, że żadne z ugrupować nie będzie rządziło powiatem samodzielnie.

Frekwencja na terenie powiatu płońskiego, w 75 obwodach głosowania, sięgnęła blisko 56 proc. Są gminy, które mogą pochwalić się ponad 60-procentowym udziałem mieszkańców w niedzielnych wyborach. Do tej grupy należą gminy: Dzierzążnia, Naruszewo, Nowe Miasto, Sochocin, Załuski i miasto Raciąż.

Druga tura nie będzie potrzebna w gminie Naruszewo, gdzie pewna reelekcji jest Beata Pierścińska. Ponadto stanowisko wójta zachowali: Sławomir Zalewski (gm. Nowe Miasto), Marcin Gortat (gm. Czerwińsk nad Wisłą), Aleksander Jarosławski (gm. Płońsk) i Marek Czerniakowski (gm. Joniec).

Dogrywka 4 listopada czeka mieszkańców gminy Dzierzążnia. Nie wszedł do niej dotychczasowy wójt Witold Pająk, a zmierzą się w niej Franciszek Goszczyński oraz Adam Sobiecki. Podobny los spotkał Romualda Woźniaka, który musi pożegnać się z pracą wójta w gminie Załuski. Tu w szranki w drugiej turze staną Kamil Koprowski i Tomasz Witczak.

Rozstrzygnięcie nie zapadło również w gminie Sochocin, gdzie o fotel wójta walczyć będą dalej dotychczasowy gospodarz gminy Andrzej Romatowski oraz Jerzy Ryziński. To samo w gminie Raciąż (Ryszard Giszczak versus Zbigniew Sadowski), w mieście Raciążu (Mariusz Godlewski vs Robert Ziółkowski) i w gminie Baboszewo (Tomasz Sobecki kontra Bogdan Pietruszewski).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL