Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nad Orzycem wybrano

Na kolejną kadencję w Makowie Mazowieckim został wybrany obecny włodarz - Tadeusz Ciak. Zdobył on blisko 53 proc. poparcia.

Najwięcej głosów, z pośród czwórki kandydatów ubiegających się o fotel burmistrza miasta, uzyskał sprawujący dotychczas władzę Tadeusz Ciak. Zdobył on 2155 głosów. Zyskał tym samym 52,81 proc. W radzie miasta zasiądzie aż 11 radnych z komitetu wyborczego burmistrza.

"Wygraliśmy i za to dziękuję! Zaufanie, którym mnie państwo obdarzyli jeszcze bardziej zobowiązuje mnie do ciężkiej i sumiennej pracy na rzecz naszego miasta. Te wybory pokazały, że inicjatywa, jaką podjęła grupa ludzi, była słuszna. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, gdyż możemy kontynuować rozwój miasta" - napisał burmistrz miasta Tadeusz Ciak, na swoim profilu facebookowym.

Wyniki pozostałych kandydatów prezentują się następująco: Hanna Jaroszewska - 6,44 proc., Jacek Jaworowski - 18,53 proc., Wojciech Michalski - 22,17 proc.

Gmina Karniewo, która jako jedyna z powiatu makowskiego, prócz miasta, należy do diecezji płockiej również wybrała na dalszą kadencję - Michała Jasińskiego (84 proc.) , obecnego wójta gminy.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Makowie Mazowieckim, w czasie wyborów odnotowano trzy incydenty, w tym dwie interwencje dotyczyły zniszczonych plakatów i banerów kandydatów na fotel burmistrza. Jedna interwencja dotyczyła zaś nietrzeźwego członka komisji w komisji wyborczej w Krasińcu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL