Nowy numer 46/2019 Archiwum

Przy urnach nad Łydynią

Krzysztof Kosiński będzie najprawdopodobniej prezydentem Ciechanowa. Nieoficjalnie, mógł zdobyć nawet 80 proc. poparcia.

Tak jak było do przewidzenia: w Ciechanowie i Glinojecku w pierwszej turze zdecydowanie wygrali obecni włodarze – Krzysztof Kosiński (KW PSL) i Łukasz Kapczyński (KW PSL).

Według nieoficjalnych wyników wyborów na wójtów w gminach powiatu ciechanowskiego, w Regiminie dotychczasowy wójt Lech Zduńczyk (KWW "Uczciwość i praca dla Regimina") przegrał w I turze z kandydatką PiS Mariolą Kołakowską. W gminie Gołymin-Ośrodek dotychczasowy wójt Andrzej Chrzanowski (KWW Andrzeja Chrzanowskiego) przegrał z Adamem Piotrem Budkiem (KWW Adama Piotra Budka). Chrzanowski zdobył 759 głosów, Budek – 925.

W pierwszej turze w gminie Grudusk wygrał z 1200 głosów Marek Piotrowicz (KWW "Jedność Grudusk"). Pokonał on Jacka Ramę (KW PiS) – 550 głosów. Obecny wójt Jacek Oglęcki nie startował.

Drugie tury wyborów wójta odbędą się w gminach: Ciechanów, Ojrzeń i Sońsk. W pierwszej z tych gmin wójt Marek Kiwit (KWW "Gmina Wspólnym Domem") zmierzy się z kandydatką PiS, obecną wiceprezydent Ciechanowa Anną Żebrowską. W Ojrzeniu wójt Zdzisław Mierzejewski (KWW Stowarzyszenie dla Gminy "Samorządność") powalczy z Jackiem Kałwą (KWW "Każdy Jest Ważny"). W Sońsku wójt Marzena Ślubowska (KWW Marzeny Józefy Ślubowskiej) spotka się z Jarosławem Muchowskim (KWW Jarosława Muchowskiego).

Wójt gminy Opinogóra Piotr Czyżyk w pierwszej turze nie miał rywala. W głosowaniu – według naszych nieoficjalnych informacji – głos na "tak" dla niego oddało 87 proc. głosujących.

Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza – frekwencja w powiecie ciechanowskim wyniosła 55,74 proc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama