GN 45/2019 Archiwum

Kogo wybraliśmy?

Dobrzyń n. Wisłą, Rypin, Gąbin, Glinojeck i Żuromin - te miasta mają już swoich włodarzy.

Za Państwową Komisją Wyborczą podajemy pierwsze oficjalne wyniki na burmistrzów niektórych miast z terenu diecezji płockiej, z godz. 11:

Dobrzyń n. Wisłą - Piotr Wiśniewski (53,66 proc.)

Gąbin - dotychczasowy burmistrz Krzysztof Jadczak (63,11 proc.)

Glinojeck - dotychczasowy burmistrz Łukasz Kapczyński (71,95 proc.)

Rypin - dotychczasowy burmistrz Paweł Grzybowski (nie podano procentowego poparcia) - był jedynym kandydatem

Skępe - dotychczasowy burmistrz Piotr Wojciechowski (56,61 proc.)

Żuromin - dotychczasowa burmistrz Aneta Goliat (51, 11 proc.)

Druga tura czeka z pewnością mieszkańców Nasielska, Przasnysza i Raciąża.

Jeśli chodzi o frekwencję wyborczą, w powiecie płockim wyniosła ona 57 proc, a w samym Płocku - 54 proc. W powiecie ciechanowskim 55 proc. a Ciechanowie - 59 proc.

O najwyższej frekwencji w powiatach naszego regionu, na terenie województwa mazowieckiego możemy mówić w przypadku powiatu pułtuskiego - 62 proc., sierpeckiego -- 60 proc., natomiast o najniższej - w powiecie płońskim - 54 proc. Najwyższą frekwencję odnotowano w gminach: Winnica i Krzynowłoga Mała - po 75 proc. oraz Wieczfnia Kościelna - 70 proc. Najniższa natomiast m.in. w gminach: Baboszewo - 43 proc, Czerwińsk - nieco poniżej 44 proc., Strzegowo - 45 proc., Opinogóra Górna i Przasnysz - po 46 proc.

W kujawsko - pomorskiem głosowało nieco ponad 52 proc. uprawnionych. W naszej części tego województwa najwyższa frekwencja odnotowana została w gm. Bzurze - 59 proc. W Rypinie do urn poszło ok. 50 proc. W powiecie lipnowskim frekwencja wyniosła 50 proc.

Wysoka frekwencja również przy północno-wschodniej granicy naszej diecezji, w powiecie nidzickim, już na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, w gminach Janowo i Janowiec - 66 proc.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama