Nowy numer 4/2021 Archiwum

Ogarnął ich papieski duch

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku uczcili św. Jana Pawła II, organizując ciekawy turniej.

Pięcioosobowe drużyny z klas od IV do VI zmagały się z konkurencjami, w których poznawali życie Jana Pawła II oraz jego pasje i zainteresowania. Konkurencje dotyczyły przede wszystkim sportowych zamiłowań papieża takich jak: piłka nożna, kajaki, narty oraz wędrówki po górach.

Zadaniem uczniów było strzelanie goli do bramki oraz "płyniecie kajakiem" na czas. Nie zabrakło również quizu o życiu świętego papieża, a także wiadomości dotyczących polskich miast, które odwiedzał podczas pielgrzymek do Polski oraz tych, które bezpośrednio związane są z jego życiem przed wyborem na Stolicę Piotrową.

Drużyny musiały również wykazać się umiejętnością układania puzzli związanych z młodzieńczymi pasjami papieża. Na koniec klasowe "łasuchy" miały za zadanie zjeść na czas ulubione przez papieża kremówki.

Różnorodne konkurencje sprzyjały integracji zespołów klasowych oraz zdrowej rywalizacji, a uczniowie mieli okazję rozpoznać i zaprezentować swoje talenty.

Między konkurencjami ks. katecheta Rafał Winnicki wraz z uczniami uczył tańców i śpiewów lednickich, nie zabrakło również innych religijnych piosenek i okrzyków.

Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi otrzymali pamiątkowe widokówki ze zdjęciem oraz cytatem ze św. Jana Pawła II. Każdy miał również okazję skosztować papieską kremówkę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama