Nowy numer 42/2019 Archiwum

Gdzie się podziały "skrzydła nadziei"?

Wieczór poezji, muzyki i papieskich wspomnień na początek płockich Dni Kultury Chrześcijańskiej zorganizował Klub Inteligencji Katolickiej.

W wykonaniu Marii Baki-Wilczek, wybitnej pianistki z Krakowa, oraz Mariusza Olbromskiego, pisarza, poety i pasjonata kultury, wybrzmiał w murach płockiego Opactwa Pobenedyktyńskiego recital słowno-muzyczny.

Artyści zaprezentowali "Dwa Skrzydła Nadziei" - poetyckie wotum wdzięczności Janowi Pawłowi II za nawiedzenie do Lubaczowa w 1991 r. i Lwowa w 2001r. Owymi "skrzydłami nadziei" są pielgrzymki papieża Polaka do tych dwóch miast.

- Po latach sporządziłem notatki z tych dwóch wizyt, a w roku kanonizacji Jana Pawła II, ukazała się książka "Dwa skrzydła nadziei". Powstały również dwa poematy "Rozważania lubaczowskie" i "Poemat jednej nocy" - mówił poeta.

Warto dodać, że Mariusz Olbromski był jednym z założycieli oraz wieloletnim prezesem lubaczowskiego KIK-u – inicjatora i organizatora corocznych Tygodni Kultury Chrześcijańskiej w Lubaczowie. Poeta także odegrał szczególną rolę dla odradzającego się środowiska kulturalnego we Lwowie i innych miastach Ukrainy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL