Nowy numer 2/2021 Archiwum

Duch strażacki nie ginie

Na terenie parafii Bonisław reaktywowano działalność OSP Bronoszewice.

W kościele parafialnym w Bonisławiu odprawiono Mszę św., której przewodniczył ks. Andrzej Zakrzewski, diecezjalny duszpasterz strażaków. W czasie liturgii dokonał również poświęcenia sztandaru odrodzonej jednostki strażackiej.

- Sztandar to nie tylko kawałek materiału, który wisi spokojne w gablocie. Sztandar to symbol jedności i przyjaźni. Sztandar niesie ideę. W przypadku straży pożarnej jest nią motto: Bogu na chwałę, ludziom na pożytek. Sztandar zobowiązuje. Przed sztandarem klękamy, sztandar całujemy na sztandar przysięgamy - mówił w kazaniu ks. Andrzej Zakrzewski, diecezjalny duszpasterz strażaków. Poświęcił on również nowy sztandar, którego fundatorem jest Dariusz Kalkowski, wójt gminy Gozdowo.

Historia OSP Bronoszewice sięga 1965 r., gdzie przez 30 kolejnych lat pełniła swoją służbę. W 1995r., ze względu na brak zainteresowania ze strony nowych adeptów, straż zakończyła swoje działania. Dopiero w 2018r., została na nowo powołana do istnienia. Obecnie w skład OSP wchodzi 25 członków.

Władze strażackie na uroczystości reprezentowali brygadier Paweł Sekulski z PSP w Sierpcu i prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP w Gozdowie dh Andrzej Smoleński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama