GN 45/2019 Archiwum

Św. Stanisław w..."kole fortuny" przejdź do galerii

W jednej z ciechanowskich podstawówek postanowiono w nietypowy sposób przybliżyć postać patrona dzieci i młodzieży.

Nasze zajęcia miały na celu w nietypowy sposób pozwolić uczniom odkryć piękno życia św. Stanisława Kostki, który całkowicie zawierzył się Bogu przez ręce Maryi - mówi katechetka Ewa Pawlicka w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie. To tu zorganizowano turniej dla klas czwartych "Ad maiora natus sum". Turniej miał charakter zajęć otwartych. Przeprowadzono go jako szkolenie dla katechetów. Przy pracy, Ewa Pawlicka, wspomagana była przez Marzenę Sadowską - konsultant MSCDN w Ciechanowie.

W turnieju wzięły udział drużyny wyłonione we wcześniejszych eliminacjach. Zespoły rywalizowały ze sobą w siedmiu konkurencjach. Uczestnicy mieli za zadanie m in. rozszyfrować list od swojego patrona, ułożyć puzzle, uzupełnić zgodnie z zasadami ortograficznymi tekst modlitwy o świętość, rozpoznać miejsca związane z życiem młodego świętego z Mazowsza. Konkurencją wzbudzającą wiele emocji, było "koło fortuny", w którym zespoły odpowiadały na wylosowane pytania dotyczące życia bohatera.

Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: ks. kan. Jan Jóźwiak, proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie, Marcin Stępień, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 i Eliza Łoniewska, katechetka w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Szczytnie.

Zwyciężyła drużyna z kl. IV E. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Sponsorem części nagród był ks. kan. Jan Jóźwiak, który na zakończenie turnieju wręczył dyplomy i udzielił wszystkim błogosławieństwa. Niespodzianką dla wszystkich była "wizyta św. Stanisława Kostki". To jeden z uczniów, przebrany za niego, wręczył przybyłym katechetom wykonane przez dzieci białe lilie - atrybut świętego.

- Spotkanie stanowiło ciekawą formę popularyzacji postaci patrona dzieci i młodzieży, i miejmy nadzieję zainspiruje innych do podobnych działań - mówią katechetki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama