Nowy numer 41/2019 Archiwum

Od zabawy do przyjaźni

Pod przekornym hasłem: „Nie chce mi się?” przebiegała gra miejska w Pułtusku.

Warunkiem uczestnictwa w grze było zebranie trzyosobowej grupy, zapisanie się u katechety i pobranie aplikacji na telefon komórkowy. Zgłosiła się setka młodych ludzi – uczniowie szkół zawodowych. Uczestnicy posługiwali się ukrytymi w różnych miejscach wskazówkami, które kierowały ich do kolejnych miejsc i zadań, jakie mieli wykonać.


– Przez zabawę chcieliśmy przybliżyć tym młodym ludziom życie św. Stanisława. Aby to wszystko było ciekawe i atrakcyjne dla młodych, wymyśliliśmy dodatkowe zabawy i zagadki. Chcieliśmy pokazać Stanisława jako młodego człowieka poszukującego sensu istnienia. W naszej grze nie jest on uciekinierem z domu, ale człowiekiem, który ma jakiś pomysł na życie. Jest to więc inny sposób na przedstawienie tego świętego.

W ten sposób chciałem dać wskazówkę naszym uczniom, aby i oni poszukiwali swojego sensu i drogi do Pana Boga, aby zainteresowali się Stanisławem w inny, oryginalny sposób – mówi ks. Sebastian Pakulski, wikariusz pułtuskiej bazyliki.


– Przez tę grę odkryłyśmy, że Stanisław był zwyczajnym chłopakiem, który tak jak my buntował się i stawiał na swoim. W pewnym sensie był podobny do nas. My dzisiaj także jesteśmy zbuntowani, ale jego młodzieńczy bunt opierał się na pragnieniu wypełnianiu woli Pana Boga, a nie woli rodziców. Mimo przeciwności starał się ją realizować. Myślę, że wciąż musimy to zrozumieć, aby nie buntować się przeciwko wartościom przekazanym przez rodziców czy nauczycieli. On pokazał nam, że warto stawiać sobie wysokie cele w życiu. Dlatego musimy zawieszać sobie w życiu poprzeczki i nigdy nie zapominać przy tym, że modlitwa jest naszą receptą – twierdzą Julia Bilińska, Emilia Kwiatkowska i Zuzia Szczerba.


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL