Nowy numer 42/2019 Archiwum

Oszuści w sieci

ZUS ostrzega przed fałszywymi mejlami - to wirus komputerowy.

Uważajmy na fałszywe mejle z informacją o konieczności opłacenia faktury wystawionej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Podobną korespondencję otrzymała w ostatnich dniach część klientów ZUS.

Otwarcie dołączonego pliku z rzekomą fakturą grozi zainfekowaniem komputera, blokadą dostępu do plików czy przechwyceniem wrażliwych danych, np. loginów i haseł bankowości elektronicznej czy mediów społecznościowych - jak informuje rzecznik prasowy ZUS województwa mazowieckiego Piotr Olewiński.

W przypadku otrzymania takiego mejla należy go skasować, pod żadnym pozorem nie otwierać.

Jak przypomina rzecznik prasowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych nigdy nie wystawia i nie wysyła faktur, tak jak nie wystawia i nie wysyła innej dokumentacji drogą mejlową. Wszelkie dokumenty i formularze ZUS można pobrać samodzielnie ze strony internetowej zakładu.

Ewentualne informacje drogą elektroniczną ZUS przekazuje tylko tym klientom, którzy posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS i dzieje się to właśnie za pośrednictwem profilu na tej platformie.

W razie wątpliwości klienci mogą kontaktować się z z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numerem 22/ 560 16 00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL