Nowy numer 42/2019 Archiwum

Czytanie staje się nauką przejdź do galerii

Po raz kolejny mieszkańcy Makowa Mazowieckiego włączyli się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania.

W ramach akcji pod patronatem prezydenta RP w Miejskim Domu Kultury przeczytano fragmenty powieści Stefana Żeromskiego "Przedwiośnie".

W sali kinowej, wypełnionej "aktorami" i widzami, wybrzmiały także znane utwory muzyczne, jak np: "O mój rozmarynie", "Nie szumcie, wierzby, nam" czy "Modlitwa Katyńska".

- Przeżywamy szczególny czas 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez RP. Nie ma lepszego utworu, niż powieść "Przedwiośnie", która by lepiej i celniej ukazała obraz rodzącej się wolnej, naszej ojczyzny. "Przedwiośnie" nie należy do łatwych, jednak jest jednym z ważniejszych dla nas Polaków. Autor dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski - mówiła na początku spotkania Katarzyna Wojnarowska z Miejskiego Domu Kultury.

Fragmenty powieści Stefana Żeromskiego czytały 24 osoby reprezentujące instytucje, samorządowców, organizacje pozarządowe, młodzież i seniorów. W czytanie zaangażowali się: Małgorzata Jankowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej, Michał Kacprzycki z Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej, wicestarosta makowski Dariusz Wierzbicki, ksiądz proboszcz Marek Podsiadlik, wiceburmistrz Makowa Aneta Dąbrowska, I zastępca komendanta powiatowego policji w Makowie Mazowieckim, nadkom. Sławomir Królak, Grażyna Olkowska z parafii pw. św. Józefa, uczniowie LO Hubert Sawicki i Bartek Wysocki, uczniowie "Dwójki" Marta Gos i Marcin Malinowski, Sebastian Jaworski i Adrian Oborski– uczniowie z ŻAK, uczennice z "Jedynki", Patrycja Kaczmarczyk i Małgorzata Chrzanowska, nauczyciele makowskich szkół, Agnieszka Kacprzycka (ŻAK), Jolanta Perzanowska (LO), Damian Dziewanowski (SP1), Barbara Brzostek z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Marianna Jastrzębowska, Adam Grabowiec – dyrektor MDK, Lech Gadomski – prezes Jumy i Elżbieta Płosińska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2.

- Serdecznie dziękuję, że znaleźliście czas, aby spotkać się tutaj razem z nami i włączyć się w akcję Narodowego Czytania - ostatniej powieści naszego wybitnego pisarza. Ta ostatnia powieść Stefana Żeromskiego ukazuje tamten czas, czas po odzyskaniu niepodległości, pewien entuzjazm i błędów - mówiła Katarzyna Wojnarowska na zakończenie spotkania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL