Nowy numer 42/2019 Archiwum

Samba, czardasz i tam tamy

Pięć kultury i bogate tradycje muzyczno-taneczne będą przeplatać się na Vistula Folk Festival.

Rozpoczyna się siódma odsłona międzynarodowego festiwalu folklorystycznego w Płocku, w którym wezmą udział artyści z Węgier, Brazylii, RPA, Ukrainy i, oczywiście, Polski. Gdzie można ich będzie zobaczyć?

Już dzisiaj - na Starym Rynku, około godz. 15.45, gdzie odbędzie się oficjalne powitanie zespołów przez prezydenta Płocka. Każda z grup zaprezentuje się w krótkim programie wokalno-tanecznym. A już jutro, w środę w Parku Północym na Podolszycach o godz. 18.30 rozpocznie się otwarty koncert inauguracyjny. W czwartek festiwal wróci na płocką starówkę - o 18.00 zespół rodem z Afryki zaprosi mieszkańców miasta na pokazy tańca. Również w piątek koncert w ramach VFF odbędzie się przy ratuszu; o 19.00 zagra Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Tradycją tego festiwalu jest także koncert galowy w amfiteatrze (w sobotę) oraz niedzielna Msza św. z udziałem zespołów, w katedrze płockiej.

W tym roku na festiwalu wystąpi: brazylijska Grupo Pôr Do Sol, która zaprezentuje karnawałowe tańce z sambą na czele, Dikwena Tse Botse Amazebra z Republiki Południowej Afryki, która oczaruje swoją egzotyczną afrykańską kulturą, ukraińskie Siverski Kleinody – porwie popisami akrobatycznymi, a Somogy Dance Ensemble z Węgier czardaszami. Piękne polskie tańce ludowe zaprezentują Zespół Pieśni i Tańca "Wisła" oraz Zespół Tańca Ludowego "Masovia".

Wielki finał - w niedzielę 26 sierpnia o godz. 13 na Starym Rynku; zespoły zaproszą mieszkańców do wspólnej zabawy przy dźwiękach swojej tradycyjnej muzyki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL