Nowy numer 42/2019 Archiwum

Idź i nawróć się!

Maryjna, patriotyczna i stanisławowa jest tegoroczna piesza pielgrzymka na Jasną Górę.

Biało-czerwona to jedna z grup, w tym roku być może najliczniejsza, ale narodowe barwy niesie na ramieniu każdy z uczestników 37. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej. Modlitwa za ojczyznę jest jednym z duchowych celów tegorocznej pielgrzymki do Czarnej Madonny.

Towarzyszą jej również relikwie św. Stanisława Kostki, bo 9-dniowe rekolekcje w drodze są bezpośrednim przygotowaniem do 450. rocznicy śmierci świętego z Rostkowa. – Życie powinno mieć swój cel: jasno określony, precyzyjny, realny, tak jak u św. Stanisława Kostki, jak u walczących o niepodległość naszej ojczyzny. Życie powinno mieć swój cel, który wszystkiemu nadaje sens, tak jak pielgrzymka, w której idziecie, aby spotkać się z Maryją. Idziecie, aby przed Jej tronem pokłonić się i złożyć swoje troski, kłopoty, zmartwienia, ale także swoje radości i nadzieje. Tak jak życie, które powinno biec drogą przemiany, nawrócenia i pracy nad sobą, która wyzwoli nasze serca z ciemności grzechu i zanurzy nas w tej światłości, którą jest nasz Pan – mówił w czasie Mszy św. na rozpoczęcie pielgrzymki w katedrze bp Piotr Libera. – Kto idzie na pielgrzymkę, ten mierzy wysoko – mówi ks. Jacek Prusiński, główny przewodnik pielgrzymki. – Idąc z hasłem: „Stworzeni do wielkości”, chcemy przypomnieć sobie tę prawdę, że jesteśmy powołani nie do przeciętności, ale do świętości. Piękne, godne i wielkie życie jest Bożym planem dla każdego z nas. Niech pieszych i duchowych pielgrzymów inspiruje to hasło.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL