Nowy numer 41/2019 Archiwum

Kiedy Duch tchnie, nie możesz nie iść...

Już 1080 osób wędruje w pielgrzymce z Płocka na Jasną Górę, ale liczba ta wciąż rośnie.

Największe z pielgrzymkowych grup to: srebrna (Pułtusk i Serock z okolicami), biało-czerwona (Płock, Bielsk i Bodzanów z okolicami) oraz błękitna (Nasielsk i Zakroczym z okolicami).

Po 34 km drogi w pierwszym dniu pielgrzymki pątnicy dotarli już na południowe krańce diecezji płockiej, do parafii Sokołów. - Jesteśmy zmęczeni i wdzięczni, bo po drodze spotkało nas bardzo dużo dobra i ludzkiej gościnności - mówił o pielgrzymach ks. przewodnik Jacek Prusiński.

Rzeczywiście, pierwszy dzień jest zawsze trudny, bo to początek. Trzeba wejść w tempo pielgrzymki, ale choć bolą nogi, jutro będzie lepiej, jutro będzie dobry dzień. Tam, gdzie można było się wsłuchać w rozmowy pielgrzymów na polu namiotowym, słychać było, jak siebie nawzajem podnosili na duchu, jak zachęcali się, udzielali dobrych rad, w ich słowach wyrażał się piękny duch pielgrzymi: wrażliwości, dobroci i solidarności, bo taka właśnie jest pielgrzymka.

Ale to jeszcze coś więcej... przypomniał w Sokołowie, w czasie pierwszego pielgrzymkowego Apelu Jasnogórskiego, bp Piotr Libera - To tchnienie Ducha Świętego, który daje odwagę i moc, aby stać się pielgrzymem. Pan Tomek z Płocka, kierowany dziś rano wewnętrznym impulsem, tak jak stał na moście, ruszył z pielgrzymami na Jasną Górę. W jednych butach, bez wcześniejszego przygotowania bagażu ruszył z miejsca, wiedziony jakimś wewnętrznym przynagleniem. Tak również może działać Duch Święty. Na pielgrzymce pozwólcie się Jemu prowadzić - mówił bp Libera w Sokołowie, na zakończenie pierwszego dnia pielgrzymki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL