Nowy numer 41/2019 Archiwum

Patriotą stajesz się w domu

W Strzegowie obchody "Niepodległej" rozpoczęły się od odpustu i rodzinnych jubileuszy.

Przy zabytkowym kościele św. Anny w Strzegowie odbył się koncert "Rodzina pod Flagą Niepodległej". Był on zwieńczeniem projektu "Pamięć dla Niepodległej - Miejscowy Patriota", realizowanego w gminie Strzegowo, w ramach programu dotacyjnego "Niepodległa".

- Wzruszające było dla nas, jak ludzie pięknie włączyli się w uroczystość odpustową i towarzyszący jej koncert. Z narodowymi flagami i kokardami, wszyscy wspólnie śpiewali - opowiada Aldona Wiśniewska z zespołu "Moja Rodzina", która wraz z mężem Arturem animowała koncert.

W programie znalazły się występy dzieci i młodzieży uczestniczącej w warsztatach wokalnych, w repertuarze pieśni ludowych i patriotycznych. Wykonawcami lirycznego recitalu o wartościach, miłości małżeńskiej i rodzinnej było artystyczne małżeństwo Marty i Pawła Stawińskich z Mławy. Koncert patriotyczny, w wykonaniu zespołu "Moja Rodzina", był swoistą opowieścią o historii naszego narodu, a prezentowane pieśni chronologicznie nawiązywały do ważnych i często dramatycznych wydarzeń z przeszłości.

- Istotą całego wydarzenia była integracja wielopokoleniowa wokół wartości patriotycznych lokalnej społeczności, w oparciu o aplikację mobilną "Miejscowy Patriota", w której można odnaleźć miejsca pamięci, historię, zabytki, znane postacie czy wydarzenia - wyjaśnia Aldona Wiśniewska.

Każdy z uczestników koncertu otrzymał "Śpiewnik pieśni legionowych i patriotycznych", co umożliwiło wspólne wykonywanie pieśni. Na koniec wybrzmiały wyśpiewane przez wszystkich obecnych "Legiony". Przy kościele można było oglądać wystawę: "Miejsca pamięci i zabytki w gminie Strzegowo" autorstwa Tomasza Wendy.

Kolejnymi miejscami na mapie Mazowsza, gdzie zostanie uroczyście zainaugurowany projekt "Pamięć dla Niepodległej - Miejscowy Patriota", realizowany w ramach programu dotacyjnego "Niepodległa", są: Radzanów n. Wkrą, Obryte i Łochów.

"Gość Płocki" jest patronem medialnym wydarzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL