Nowy numer 3/2021 Archiwum

Policjantem nie przestaje się być przejdź do galerii

Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu ma swój sztandar.

Uroczystości poprzedziła Msza św., którą w przasnyskiej farze celebrował bp Roman Marcinkowski wraz z kapelanem KGP ks. Janem Kotem, w intencji policjantów i ich rodzin.

- Modlimy się o zdrowie, Boże błogosławieństwo, o bezpieczną służbę dla wszystkich stanowiących Komendę Powiatową Policji w Przasnyszu, o opiekę w czasie trudnej i odpowiedzialnej, narażonej na niebezpieczeństwo służby - mówił bp Marcinkowski.

- Policyjna droga jest związana ze służebną postawą wobec narodu i państwa. Policjant dobrowolnie wybiera służbę, nikt go do tego nie zmusza. W realizacji tego zadania potrzebuje mądrości serca i prawego sumienia do odróżniania dobra od zła, potrzebuje takich cech, jak: odwaga, mądrość, rozsądek i prawość - zwracał uwagę biskup w kazaniu. - W waszej pracy potrzebne jest serce pełne rozsądku, by zachować odpowiednie proporcje i dobrać właściwe środki w konkretnej sytuacji. Wasza służba wymaga poświęcenia, a także narażenia zdrowia i życia. Policjant nigdy nie pozostaje nim być, nawet po służbie wciąż jest funkcjonariuszem. Dzisiaj dziękuję, że odczytaliście swoją życiową misję. Niech w waszym życiu zawsze będzie Bóg, jako ten Niebieski komendant - akcentował bp Roman.

Po Mszy kompania honorowa policji, policjanci i goście udali się do hali sportowej. W czasie uroczystości odczytano akt nadania sztandaru podpisany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Sztandar przekazał starosta Zenon Szczepankowski na ręce zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Heleny Michalak, a następnie przekazano go na ręce komendanta powiatowego policji w Przasnyszu, insp. Tomasza Łysiaka. Wręczono również odznaczenia i medale oraz akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Komendy Stołecznej Policji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama