Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ten dzień jest jak święto

Kilkadziesiąt grup pielgrzymkowych z całej Polski przyjechało do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, by przyjąć szkaplerz karmelitański.

Deszcz nie odstraszył pielgrzymów, którzy dotarli na XIX ogólnopolskie spotkanie czcicieli Matki Bożej z Góry Karmel i uroczystości odpustowe do Obór. Długie kolejki do spowiedzi, rzesza ludzi na błoniach przed sanktuarium w czasie sobotniej Mszy św. oraz setki poświęconych i przyjętych szkaplerzy pokazywały, że Obory tętnią duchowym życiem.

– Ten dzień jest jak święto – tak silne towarzyszą mu przeżycia. Chcę przyjąć szkaplerz, bo wierzę, że Maryja da mi siłę i wytrwałość w codziennym życiu – mówi pątniczka z Zeńboka. – Mnie zachwyciła plenerowa droga krzyżowa. Można ją przejść w spokoju, ciszy i zamyśleniu, co na przykład jest trudne na Jasnej Górze – dodaje inna czcicielka Madonny Szkaplerznej, która przyjechała z parafii św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie. Obory przyciągają swoim duchowym klimatem i prostotą. Tu nikt niczego nie udaje. Na każdym kroku słychać modlitwę szeptaną przez pielgrzymów, wypisywaną na kartkach w sanktuarium przed cudowną Pietą i wypowiadaną na Mszy św. – Słyszymy, że Matka Bolesna wysłuchuje i dzieją się tu cuda. Wierzymy, że wyjedziemy stąd z nadzieją, napełnione siłą – zapewnia młoda kobieta z Turku, która przyjechała tu z dwiema siostrami. – Uwierzcie w wartość i głębię modlitwy do Matki Bożej. Jest to modlitwa, która w łatwy sposób wprowadza nas w głębię tajemnic Bożej miłości – mówił w kazaniu o. Zbigniew Czerwień, radny prowincji i przeor klasztoru karmelitów w Krakowie, w czasie Mszy św. 14 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama