Nowy numer 41/2019 Archiwum

Większy komfort, więcej sprzętu

W Szpitalu Świętej Trójcy w Płocku trwa gruntowna modernizacja oddziału chorób wewnętrznych, kilka oddziałów dostało sprzęt medyczny.

Jak informuje zarząd spółki, płocki szpital wprowadził czasowe ograniczenia działalności leczniczej na części interny, a spowodowane jest to modernizacją tego oddziału. Podzielenie prac na dwa etapy umożliwiło jednak nieprzerwaną pracę oddziału. Szpital dostał na modernizację i zakup sprzętu ok. 6,5 mln od miasta.

Na początku lipca został wyłączony z użytkowania pierwszy odcinek oddziału chorób wewnętrznych z izbą przyjęć. Tu prace mają potrwać do końca września. Jesienią mają rozpocząć się prace w kolejnym odcinku oddziału, a zakończyć w grudniu.

Roboty będą obejmowały odnowienie wszystkich pomieszczeń, wymianę instalacji elektrycznej, ogrzewania, wod-kan, systemów ppoż, wykonanie instalacji gazów medycznych, montaż nowych mebli oraz wymianę łóżek dla pacjentów.

Modernizację przejdzie też pracownia endoskopowa, która od pół roku dysponuje nowoczesną aparaturą.

Został także zakupiony nowy sprzęt dla oddziałów szpitalnych, najwięcej dla neonatologii, gdzie leżą najmłodsi pacjenci. Wzbogaciła się ona m.in. o 4 nowe inkubatory, lampy do fototerapii (stosowane do walki z żółtaczką noworodków) i 2 aparaty do resuscytacji noworodków Neopuff (umożliwiają skuteczne i bezpieczne prowadzenie czynności ratujących życie noworodka).

Na oddział anestezjologii z blokiem operacyjnym zostały zakupione: diaterma chirurgiczna (nóż elektryczny skracający czas zabiegu) i 2 aparaty do znieczuleń.

Z kolei na oddziale położniczo- ginekologicznym zakupiono dodatkowe urządzenia do monitorowania płodu, w ramach tzw. systemu MONAKO.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL