Nowy numer 41/2019 Archiwum

Parafie z dotacją

Płocka katedra i zabytkowy kościół w Drobinie otrzymały wsparcie samorządu Mazowsza.

W sumie 9 projektów z subregionu płockiego otrzymało dofinansowanie w łącznej kwocie 670 tys. zł. Symboliczne czeki zostały przekazane beneficjentom przez marszałka Adama Struzika podczas spotkania w Muzeum Mazowieckim w Płocku. Pieniądze zostaną przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie.

Wśród beneficjentów jest parafia katedralna, która otrzymała 50 tys. zł na remont liczącego sto lat bocznego ołtarza św. Stanisława Kostki. Jak podkreśla ks. kan. Stefan Cegłowski, proboszcz parafii katedralnej, to ważne przedsięwzięcie w roku, któremu patronuje święty z Rostkowa. Kwota dofinansowania pokryje mniej więcej połowę budżetu, wymaganego na całość prac.

Dotację w wysokości 20 tys. otrzymała parafia w Drobinie. Jak informuje proboszcz ks. kan. Andrzej Kucharczyk pieniądze zostały pozyskane na renowację ołtarza głównego w kościele. To spore i kosztowne przedsięwzięcie. Sama renowacja tabernakulum i obrazów ołtarzowych pochłonie ok. 78 tys. zł.

Spośród wszystkich złożonych w lutym wniosków o dotacje z Urzędu Marszałkowskiego ostatecznie do dofinansowania wybrano 67 projektów na kwotę 5 mln zł.

Podczas oceny komisja brała pod uwagę m.in. stan zachowania zabytku, jego wartość historyczną, artystyczną, kulturową i naukową, dostępność dla turystów oraz kosztorys prac.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL