Nowy numer 48/2020 Archiwum

Odetchną mieszkańcy i podróżujący

Na finiszu są prace remontowe na linii kolejowej PKP Płock-Kutno. Ma być wygodniej i ciszej.

Chodzi o usprawnienie i zwiększenie bezpieczeństwa podróży oraz podniesienie komfortu jazdy pociągami na odcinku między Płockiem a Kutnem. Prace potrwają już tylko do 30 czerwca. Złożyły się na nie: wymiana torów, montaż urządzeń ograniczających hałas oraz remont dwóch mostów. PKP Polskie Linie Kolejowe SA przeznaczyły na to prawie 20 mln zł. Dzięki inwestycji odetchnąć mają mieszkańcy płockiego Radziwia, którzy narzekali wcześniej na duży hałas spowodowany stukotem maszyn poruszających się po torach.

"Podjęliśmy interwencję na wniosek mieszkańców, którzy wielokrotnie zgłaszali ten problem. Poprosiliśmy poprzez jednego z naszych parlamentarzystów o to, by zorganizować spotkanie w siedzibie PKP" - powiedziała stacji KRDP radna Wioletta Kulpa. "Udało się wykonać bardzo szybko te prace, chociaż to był okres bardzo trudny dla pracowników, bo były straszne upały".

Na odcinku między stacjami w Radziwiu a mostem kolejowym nad Wisłą PKP zainstalowały tzw. smarownice. To urządzenia, które nanoszą smar na szyny, ograniczając ich zużycie i zmniejszając hałas.

Na liczącym 600 m moście kolejowym wymienione zostały elementy torów, tzw. mostownice, które były już stare i wyeksploatowane. Obiekt zostanie też zabezpieczony warstwą antykorozyjną.

W ramach tej inwestycji wymieniono także 14 km torów na szlaku Strzelce Kujawskie-Sierakówek-Gostynin oraz przebudowano 30-metrowy most na Osetnicy pomiędzy stacjami Gostynin i Łąck. Teraz na moście pociągi przyspieszą do 60 km/h, a na trasie Strzelce Kujawskie-Gostynin - do 100 km/h.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama