Nowy numer 48/2020 Archiwum

Szósty bieg dla kultury

Halina Witkowska, twórczyni z Pniewa, została uhonorowana nagrodą im. Oskara Kolberga za zasługi dla kultury ludowej.

Nagroda im. Oskara Kolberga "Za zasługi dla kultury ludowej" przyznawana jest twórcom, kapelom ludowym, śpiewakom, zespołom folklorystycznym, rzeźbiarzom, pisarzom, poetom oraz badaczom i animatorom kultury ludowej. W 43. edycji pośród 14 laureatów nagrodzona została kurpiowska pisankarka, hafciarka i popularyzatorka kultury regionalnej z Kurpi Białych.

- Nagroda im. Oskara Kolberga jest wyrazem uznania i szacunku dla tych, którzy z niezwykłą pasją przyczyniają się do kontynuacji kultury ludowej – powiedział podczas uroczystości wręczania nagród Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński.

Dla laureatki to ogromne wyróżnienie i uznanie za to, co robi na rzecz tradycji ludowej. - Otrzymana nagroda jest formą podziękowania za trudną i nie zawsze docenianą pracę, a także wyrazem uznania dla osób, które tak jak i ja, przyczyniają się do kontynuacji i rozwoju kultury ludowej. Realizuję programy, których celem jest przekaz wiedzy i umiejętności w zakresie kultury tradycyjnej - mówi Halina Witkowska.

Jak dodaje, ta nagroda wieńczy jej codzienną pracę. - Ktoś zauważył moje starania na rzecz tradycji i jestem z tego bardzo dumna. Miałam zwolnić tempo, jednak ta nagroda mobilizuje mnie do włączenia szóstego biegu, by dalej działać - cieszy się laureatka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama