Nowy numer 20/2019 Archiwum

Szósty bieg dla kultury

Halina Witkowska, twórczyni z Pniewa, została uhonorowana nagrodą im. Oskara Kolberga za zasługi dla kultury ludowej.

Nagroda im. Oskara Kolberga "Za zasługi dla kultury ludowej" przyznawana jest twórcom, kapelom ludowym, śpiewakom, zespołom folklorystycznym, rzeźbiarzom, pisarzom, poetom oraz badaczom i animatorom kultury ludowej. W 43. edycji pośród 14 laureatów nagrodzona została kurpiowska pisankarka, hafciarka i popularyzatorka kultury regionalnej z Kurpi Białych.

- Nagroda im. Oskara Kolberga jest wyrazem uznania i szacunku dla tych, którzy z niezwykłą pasją przyczyniają się do kontynuacji kultury ludowej – powiedział podczas uroczystości wręczania nagród Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński.

Dla laureatki to ogromne wyróżnienie i uznanie za to, co robi na rzecz tradycji ludowej. - Otrzymana nagroda jest formą podziękowania za trudną i nie zawsze docenianą pracę, a także wyrazem uznania dla osób, które tak jak i ja, przyczyniają się do kontynuacji i rozwoju kultury ludowej. Realizuję programy, których celem jest przekaz wiedzy i umiejętności w zakresie kultury tradycyjnej - mówi Halina Witkowska.

Jak dodaje, ta nagroda wieńczy jej codzienną pracę. - Ktoś zauważył moje starania na rzecz tradycji i jestem z tego bardzo dumna. Miałam zwolnić tempo, jednak ta nagroda mobilizuje mnie do włączenia szóstego biegu, by dalej działać - cieszy się laureatka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL