Nowy numer 49/2020 Archiwum

Pokażą, że kochają...

W tę sobotę i niedzielę ulicami Ciechanowa i Pułtuska przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny.

9 czerwca w familijnym marszu przejdą mieszkańcy Ciechanowa. Święto rodzinne rozpocznie się o godz. 13 w kościele farnym Mszą św., po której, ok. godz. 14, z Farskiej Góry wyruszy po raz szósty w mieście nad Łydynią Marsz dla Życia i Rodziny. Przejdzie on ulicami: Grodzką, pl. Kościuszki, Warszawską na plac Jana Pawła II. O godz. 15 rozpocznie się Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej po raz pierwszy zagości w Ciechanowie ewangelizacyjna inicjatywa "Strefa Chwały".

W programie, przygotowanym przez Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej, znajdą się świadectwa, modlitwa, ale też taniec z flagami, pantomimy, animacja, a także ewangelizacja indywidualna. Będzie można również kupić książki i materiały ewangelizacyjne.

Dzień później, w niedzielę, podobny marsz przejdzie w Pułtusku. Wyruszy on o godz. 15.30 z boiska przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 i przejdzie do amfiteatru im. Krzysztofa Klenczona przy Domu Polonii. Tam rozpocznie się piknik rodzinny połączony z II Dniem Dziecka Komunijnego. Dzieci otrzymają bony uprawniające do skorzystania ze specjalnych atrakcji, m.in. przejażdżki gondolą czy udziału w loterii. W tym roku Marsze dla Życia i Rodziny w całym kraju idą pod hasłem: "Polska rodziną silna!", nawiązującym do 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama