Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Na przełaj biegnij ku świętości

Kolejnym przystankiem na drodze nawiedzenia św. Stanisława Kostki była parafia św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu.

Zgromadzeni na powitaniu relikwii wierni modlili się szczególnie za dzieci przystępujące do I Komunii św. oraz odnawiające przyrzeczenia chrztu św. Modlitwę zakończył Apel Jasnogórski, po którym dzieci wypuściły balony do nieba. Na nich wypisane były ich różne intencje: od próśb o zdrowie - dla siebie, rodziców, dziadków, rodzeństwa, po zgodę w rodzinie, pokój na świecie oraz świętość, a nawet dobrą spowiedź przed I Komunią św.

Kolejnego dnia wierni spotkali się na Mszy św., podczas której homilię wygłosił proboszcz ks. Tomasz Kadziński. - Czy jesteśmy na drodze do świętości? - pytał zebranych ks. Kadziński. W swoim słowie ukazywał św. Stanisława jako postać, która ma pobudzić i motywować. - Nie chodzi tu tylko o to, że próbujemy go kopiować, gdyż to mogłoby nas jeszcze oddalić od wyjątkowej i specyficznej drogi, jaką przygotował dla nas Pan, lecz o coś więcej. Chodzi o wzór, który sami wypracujemy. Św. Stanisław Kostka uczy nas realizować nasze pragnienia i marzenia. Podpowiada nam, że w realizacji pięknych i wielkich marzeń są potrzebne trzy rzeczy: wiedza, wiara i odwaga - akcentował ksiądz proboszcz.

Zwrócił uwagę, że młody święty zdobywał wiedzę najpierw w domu, ucząc się od rodziców, a następnie pod kierunkiem swojego nauczyciela. - Nie był "orłem", ale poprzez swoją pilność w nauce szybko stał się jednym z najlepszych. Zdobywanie wiedzy łączył z wiarą, bo wszystkie swoje plany chciał realizować z Chrystusem. Wiara była dla niego energią do pracy - mówił ks. Kadziński.

Zwrócił uwagę, że św. Stanisław Kostka uczy nas dwóch rzeczy: miłować wolę Boga oraz pobożności maryjnej. Po Mszy św. i modlitwie wypraszającej nowe powołania kapłańskie relikwie wraz z obrazem przekazano parafii w Rościszewie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy