Nowy numer 43/2020 Archiwum

Życie jest piękne

Pod ogólnopolskim hasłem: "Polska rodziną silna!" wyruszy w Płocku kolejny Marsz dla Życia i Rodziny.

Rodzinny korowód przejdzie ulicami Płocka już po raz siódmy i będzie stanowił część Płockiego Święta Rodziny. Tym razem wyruszy z Podolszyc Południowych, z parafii św. Wojciecha do Imielnicy, do kościoła parafii św. Jakuba Apostoła, gdzie znajdują się relikwie św. Joanny Beretty-Molli, patronki rodzin, narzeczonych i małżeństw starających się o potomstwo. W zamierzeniu organizatorów VII Marsz dla Życia i Rodziny będzie połączony z XIII Pieszą Pielgrzymką do św. Joanny (do tej pory pielgrzymka ruszała ze Stanisławówki).

Rodzinne, płockie świętowanie w najbliższą niedzielę 3 czerwca rozpocznie się o 10.30 wspólną modlitwą na placu przed kościołem u św. Wojciecha, a zakończy uroczystą Mszą św. o 12.00 w kościele w Płocku-Imielnicy pod przewodnictwem bp. Mirosława Milewskiego. Marsz przejdzie Aleją Jana Pawła II i ul. Wyszogrodzką, a nad bezpieczeństwem przemarszu będzie czuwała Policja.

Po Mszy św. na placu przy kościele odbędzie się festyn rodzinny, na który złożą się m.in. występ Dziecięcego Zespołu Ludowego "Kocierzewiacy", spotkanie z małżeństwem Joanną i Norbertem Dawidczykami, autorami poczytnych książek o małżeństwie i rodzinie: "Bigos małżeński" i "Torcik małżeński", a także zabawy i gry dla dzieci i rodzin. Zaplanowany jest również poczęstunek i napoje dla uczestników, a dla dzieci słodycze.

Nieodłączną częścią płockiego marszu jest także konkurs rodzinny na wykonanie drzewa genealogicznego z uwzględnieniem przodków, członków rodzin zaangażowanych patriotycznie w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Jego rozstrzygnięcie odbędzie się także w czasie festynu na terenie parafii św. Jakuba Ap. w Płocku-Imielnicy.

Organizatorzy zapraszają do licznego udziału mieszkańców Płocka i okolic wraz z całymi rodzinami.

Komitet Organizacyjny VII Marszu tworzą liderzy stowarzyszeń i ruchów katolickich, oraz innych organizacji społecznych, działających w Płocku. Organizacją wiodącą jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej.

Szczegółowy program płockiego Marszu dla Życia i Rodziny:

10.30 - modlitwa i słowo powitania bp. Mirosława Milewskiego i prezydenta miasta Andrzeja Nowakowskiego;

10.35 - start marszu i pielgrzymki do św. Joanny Beretty-Molli;

11.30 - parafia św. Jakuba w Płocku-Imielnicy; Różaniec ze św. Joanną;

12.00 - Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem bp. Mirosława Milewskiego;

13.15 - festyn rodzinny: występ zespołu Kocierzewiacy, pokaz sprawnościowy uczniów szkół wojskowych PUL, spotkanie z Joanną i Norbertem Dawidczykami, rozstrzygnięcie konkursu, park rozrywki dla dzieci, poczęstunek

15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie festynu

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama