GN 43/2020 Archiwum

Tyle okazji do świętowania

Od Płocka przez pięć miast diecezji rusza Marsz dla Życia i Rodziny.

Rodzinne korowody przejdą przez diecezję w kolejne niedziele czerwca. W tym roku wybrzmią w czasie marszów wątki patriotyczne i ewangelizacyjne, hasłem ogólnopolskim wydarzenia są bowiem słowa: „Polska rodziną silna!”. – Przez rodzinę wyrażają się nasza tożsamość, polskość i kultura. Chcemy je wyrazić m.in. w czasie płockich obchodów, które będą połączone z pieszą pielgrzymką do relikwii św. Joanny Beretty-Molli w parafii św. Jakuba w Płocku-Imielnicy – zapowiada ks. Wojciech Kućko, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Pielgrzymka jest organizowana już po raz 13. – Chcemy ją wzmocnić i wzbogacić obchodami Płockiego Święta Rodziny – dodaje kapłan. Komitet organizacyjny płockiego marszu tworzą liderzy stowarzyszeń i ruchów katolickich oraz innych organizacji społecznych, działających w mieście. Organizacją wiodącą jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej. W Ciechanowie familijnemu spotkaniu przy ratuszu będzie towarzyszyła „Strefa chwały”, a więc program ewangelizacyjny, w którym znajdą się taniec, świadectwa, wspólna modlitwa i zabawa.


Marsz – gdzie i kiedy?

Płock. W niedzielę 3 czerwca organizowany już po raz 7. marsz rozpocznie się o 10.30 wspólną modlitwą na placu przed kościołem parafii pw. św. Wojciecha w Podolszycach Południowych, a zakończy uroczystą Mszą św. o godz. 12 w kościele pw. św. Jakuba w Płocku- -Imielnicy pod przewodnictwem bp. Mirosława Milewskiego. Będzie połączony z 13. pielgrzymką do relikwii św. Joanny Beretty-Molli w płockiej Imielnicy. Po Mszy św. rozpocznie się festyn rodzinny. W programie m.in. występ Zespołu Pieśni i Tańca „Kocierzewiacy”, spotkanie z Joanną i Norbertem Dawidczykami, autorami książki „Torcik małżeński”, rozstrzygnięcie konkursu rodzinnego „Drzewo genealogiczne”. Festyn zakończy modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Ciechanów. W sobotę 9 czerwca o 13.00 w kościele farnym zostanie odprawiona Msza św., o 14.00 z Farskiej Góry wyruszy po raz 6. radosny korowód i przejdzie przez centrum miasta. O 14.45 na placu Jana Pawła II rozpocznie się program ewangelizacyjny połączony z tańcem, śpiewem i świadectwem.

Pułtusk. W niedzielę 10 czerwca o 15.30 z boiska przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 wyruszy 6. marsz, który ulicami miasta przejdzie do amfiteatru im. Krzysztofa Klenczona przy Domu Polonii. Tam rozpocznie się piknik rodzinny połączony z II Dniem Dziecka Komunijnego. Dzieci otrzymają specjalne bony uprawniające do skorzystania ze specjalnych atrakcji, m.in. przejażdżki gondolą czy udziału w loterii.

Gostynin. W niedzielę 17 czerwca o 15.00 przy pomniku św. Jana Pawła II zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. Następnie ulicami miasta wyruszy I Gostyniński Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Kocham cię, życie!”. Uczestnicy przejdą do parafii pw. Miłosierdzia Bożego, gdzie zostanie zorganizowany piknik rodzinny. Wszystko zakończy Msza św. o 17.30.

Mława. W niedzielę 17 czerwca mławski marsz rozpocznie się Mszą św. w kościele parafii Matki Bożej Królowej Polski o godz. 12. Następnie jego uczestnicy przejdą do parafii Świętej Rodziny, gdzie rozpocznie się festyn.

Płońsk. W niedzielę 17 czerwca III płoński marsz rozpocznie się Mszą św. o 11.30 w parafii św. Michała Archanioła. Następnie ulicami miasta rodzinny pochód przejdzie do parafii św. ojca Pio, gdzie odbędzie się biesiada, zorganizowana z okazji 1. rocznicy powstania płońskiej wspólnoty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama