Nowy numer 42/2019 Archiwum

Przystanek Uśmiech

W płockim amfiteatrze wybuchł wulkan... radości i uwielbienia, do którego zaprosiło mieszkańców duszpasterstwo Petroklezja.

Jeszcze do drugiej w nocy z czwartku na piątek w płockim amfiteatrze odbywały się próby przed Wieczorem Chwały, który wypełnił widownię na Tumskim Wzgórzu niemal po brzegi. Na błękitnych zaproszeniach, trzymanych przez uczestników, widniało hasło: „Uśmiechnij się”, bo to był wieczór o poszukiwaniu radości, na przekór życiowym smutkom.

– To jest coś głęboko ukryte w twoim sercu. Nawet jeśli się czymś smucisz, to możesz sięgnąć do tych pokładów i wydobyć nadzieję. Cokolwiek się stanie w twojej codzienności, jest Ktoś, kto cię bardzo kocha – mówił ks. Adam Węgrzyn SDB, duszpasterz Petroklezji. Stąd w majowym Wieczorze Chwały wzięła się fikcyjna historia niezwykłego płockiego parkingowego (dowcipne nawiązanie do stref płatnego parkowania). Poza zezwoleniami rozdaje on uśmiechy i komplementy, ale po chwilowej popularności sam doświadcza całego ciągu niefortunnych zdarzeń. Jednak czytane wieczorem Pismo Święte, w którym powtarza się wielokrotnie: „Radujcie się”, daje mu nadzieję i siłę. Rzecz kończy się trochę jak w musicalowym, amerykańskim love story z happy endem. Zadziwiające było, jak szybko widownia potrafiła się wyciszyć, gdy wniesiono na scenę Najświętszy Sakrament, którym potem każdy został pobłogosławiony. W czasie wieczoru padło też zaproszenie do duszpasterstwa Petroklezja w płockiej Stanisławówce, w którym można się formować i rozwijać talenty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL