Nowy numer 43/2020 Archiwum

Altana dla mam karmiących piersią

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku (Mazowieckie) ma "Altanę dla Małych Ssaków", przeznaczoną specjalnie dla mam karmiących piersią. Jej uroczyste otwarcie odbędzie się w niedzielę, w ramach obchodzonego od 26 maja do 1 czerwca Tygodnia Promocji Karmienia Piersią.

Jak poinformowała PAP Magdalena Kowalkowska z płockiego zoo, "Altana dla Małych Ssaków", została ustawiona w zacisznym miejscu, w centralnej części ogrodu, gdzie "każda mama będzie mogła w spokoju nakarmić swoją pociechę piersią".

"Z uwagi na to, iż znaczną część naszych gości stanowią młodzi rodzice z dziećmi, postanowiliśmy oddać do ich dyspozycji miejsce zapewniające intymność i spokój, gdyż nie dla każdego naturalne karmienie w miejscach publicznych jest czynnością komfortową" - wyjaśniła Kowalkowska.

"Altana dla Małych Ssaków" w płockim zoo ma wymiary 2,2 na 2,3 metra, jest zadaszona, posiada podjazd dla wózków dziecięcych, a wewnątrz ławkę, półkę przewijak do zmiany pieluch i kosz na pampersy, a także maskotki, jako specjalne dekoracje.

"Altana będzie już stałym elementem naszego zoo" - zapowiedziała Kowalkowska. Dodała, że oficjalne otwarcie obiektu wpisuje się w obchodzony w Polsce od 26 maja do 1 czerwca Tydzień Promocji Karmienia Piersią, "który obejmuje dwa ważne święta - Dzień Matki i Dzień Dziecka".

Przy okazji uroczystego otwarcia "Altany dla Małych Ssaków" w płockim zoo zaplanowano na 27 maja wiele wydarzeń towarzyszących, jak np. konsultacje z położną i fizjoterapeutą dziecięcym, spotkanie z doradcą noszenia dzieci w chuście ClauWi oraz rodzinne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Dla najmłodszych przygotowane zostaną stanowiska do zabawy wraz sprzętem i darmowym płynem do puszczania ogromnych baniek.

"Niespodzianką dla zwiedzających będzie możliwość spotkania najmłodszego mieszkańca naszego zoo, lamparta perskiego, który urodził się dosłownie kilkanaście dni temu" - podkreśliła Kowalkowska.

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku powstał w 1951 r. Zajmuje ok. 15 ha. Według danych ze stycznia tego roku mieszka tam ponad 6,9 tys. zwierząt reprezentujących przeszło 550 gatunków, w tym wiele rzadkich.

Placówka posiada jeden z największych w Polsce pawilonów dydaktyczno-naukowych, w którym znajduje się ekspozycja gadów i płazów, a także aranżacja lasu tropikalnego z oryginalną, egzotyczną roślinnością. Są też ogromne akwaria, gdzie można zobaczyć faunę i florę mórz i oceanów całego globu.

Od 2002 r. płockie zoo należy do Światowej Organizacji Ogrodów Zoologicznych. W 2017 r. ogród odwiedziło ponad 220 tys. osób, wśród których byli zarówno goście z całej Polski, jak i zagranicy.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama