Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kochaj i walcz

O dobrą wiarę i mężne przyznawanie się do niej modlili się wierni w parafii św. Stanisława BM w Mławie.

Peregrynacja obrazu i relikwii św. Stanisława Kostki w parafii św. Stanisława BM rozpoczęła się w niedzielę. Do popołudnia pod czujnym okiem harcerzy z Hufca ZHP Mława obraz i relikwie były wystawione do prywatnej adoracji.

Mieszkańcy miasta, korzystający z pięknej pogody, chętnie wchodzili do kościoła na chwilę modlitwy. - Tylko Bogu znane są intencje, z którymi młodzi i starsi klęczeli przed znakami obecności św. Stanisława Kostki - mówi ks. Krzysztof Drzazgowski, wikariusz parafii.

Po Mszy św. o godz. 18.00 odbyło się nabożeństwo dla kandydatów do bierzmowania. Za wstawiennictwem swojego świętego patrona gimnazjaliści modlili się wraz z duszpasterzami o doświadczenie miłości Jezusa i zbudowanie z nim trwałej przyjaźni. - Jezus zaprasza was do przyjaźni, tak jak zaprosił św. Stanisława Kostkę. Odpowiedzcie na to zaproszenie, tak jak on to zrobił całym życiem – zachęcał ks.Krzysztof.

Na koniec spotkania świadectwem nawrócenia podzielił się z młodymi ich nieco starszy kolega Paweł. Następnego dnia relikwie i obraz gościły w mławskich szkołach podstawowych i gimnazjach, gdzie katecheci i nauczyciele przygotowali przedstawienia i akademie poświęcone młodemu Kostce. Dzieci z przejęciem witały i modliły się za wstawiennictwem św. Stasia Kostki.

Zwieńczeniem peregrynacji w parafii św. Stanisława BM było nabożeństwo dla dzieci i ich rodziców. Ks. Wojciech Kruszewski przybliżył dzieciom postać św. Stanisława Kostki i znaczenie kultu relikwii. Po nabożeństwie obraz i relikwie żegnane były przez dorosłych i dzieci. Następnie odjechały do kolejnej parafii dekanatu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama