Nowy numer 43/2020 Archiwum

Płyń pod prąd

Kolejnym przystankiem na drodze nawiedzenia św. Stanisława Kostki w dekanacie dzierzgowskim stała się parafia w Dzierzgowie.

Obraz i relikwie św. Stanisława Kostki zatrzymały się na kilka godzin w parafialnym kościele. Dzieci komunijne i młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowaniu uczestniczyły we Mszy św.

- Św. Stanisław Kostka był sobą i zawsze wybierał Boga. To jest świętość. Przywołując życiorys świętego z Rostkowa, nie chcę nikogo zachęcać do buntu przeciwko rodzicom czy też do ucieczki z domu, ale do tego, żeby być tak jak św. Stanisław - być wiernym swojemu powołaniu i za wszelką cenę dążyć do świętości. Ten młody święty pokazuje nam też, jak to uczynić, aby być szczęśliwym w życiu. Po pierwsze, trzeba w swoim życiu iść pod prąd. Szczególnie, gdy jest się młodym. Nie ulegać współczesnym trendom, nie być takim jak inni i co najważniejsze, nie myśleć o tym, jakie zdanie będą mieli o mnie rówieśnicy. Ważne, żebym ja był fair wobec Boga, żebym się Jemu podobał - mówił w kazaniu ks. Adam Milewski, wikariusz parafii i dekanalny duszpasterz młodzieży.

- Święty Stanisław również chce nam pokazać konkretne narzędzia, dzięki którym otrzymamy to, co najważniejsze w naszym chrześcijańskim życiu – świętość. Tymi narzędziami jest pobożność Eucharystyczna oraz kult Matki Bożej. Jeżeli zależy nam na tym, aby być świętymi, to nie możemy zaniedbywać w naszym życiu niedzielnej Mszy św., która jest pamiątką zmartwychwstania, ale też najpiękniejszą i najdoskonalszą modlitwą. Nie zapominajmy też o Maryi - mówił ks Milewski.

Oprawę muzyczną przygotowała schola parafialna, oprawę liturgiczną zaś młodzież i dzieci z parafii. W godzinach wieczornych dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Publicznego Gimnazjum w Dzierzgowie, pod kierunkiem katechetki Agaty Nowakowskiej przygotowały czuwanie. Przy relikwiach modliły się także koła żywego różańca.

Na zakończenie Eucharystii został odmówiony akt zawierzenia parafii św. Stanisławowi Kostce, a młodzież modliła się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. obraz został przekazany parafii w Krzynowłodze Małej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama