Nowy numer 43/2020 Archiwum

Czas na dobre pomysły

Płockie organizacje pozarządowe mogą znów ubiegać się o dofinansowanie do wakacyjnych projektów.

Do 21 maja organizacje mogą składać projekty w ramach kolejnej edycji konkursu "Wakacje w Płocku na wesoło", organizowanego przez Fundusz Grantowy dla Płocka. Zwycięskie propozycje zostaną wyłonione do 15 czerwca. W tym roku fundacja przeznaczyła na nie 80 tys. zł.

Chodzi o projekty skierowane do dzieci i młodzieży (w wieku 5-16 lat), dotyczące organizacji wakacyjnego wypoczynku w Płocku, a także w powiatach płockim, gostynińskim i sierpeckim. Powinny one obejmować jak najszersze grupy beneficjentów i zawierać różnorodne propozycje aktywnego, atrakcyjnego i bezpiecznego wypoczynku.

Fundacja czeka na projekty o szerokim oddziaływaniu społecznym i widocznych walorach edukacyjnych. Ważne, by ich uczestnicy mieli okazję do poszerzania zainteresowań, odkrywania nowych wartości, uwrażliwiania na potrzeby innych, pogłębiania wiedzy i umiejętności praktycznych, a także do rozwijania talentów, które pozwolą im nawiązać nowe kontakty i zdobywać nowe doświadczenia. Przy ocenie wniosków brane będzie pod uwagę także pozytywne oddziaływanie na wyrównanie szans oraz nowatorskie i niestandardowe formy zajęć.

Na wnioski konkursowe Fundacja czeka do 21 maja, do godz. 18. Formularze konkursowe dostępne są na stronie www.fundusz-grantowy.pl

Konkurs "Wakacje w Płocku na wesoło" po raz pierwszy Fundusz Grantowy dla Płocka ogłosił w 2012 r. Była to odpowiedź na problem małej ilości stacjonarnych, zorganizowanych form wypoczynku dla dzieci, które w wakacje nie wyjeżdżają poza Płock. Wakacyjny konkurs grantowy corocznie spotyka się z dużym zainteresowaniem nie tylko organizacji pozarządowych ubiegających się o dofinansowanie, ale także aktywnych płocczan zainteresowanych udziałem swoich dzieci w projektach. W dotychczasowych pięciu edycjach konkursu dofinansowanych zostało 35 projektów na łączną kwotą prawie 420 tys. zł. W projektach tych udział wzięło blisko 10.000 młodych płocczan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama