Nowy numer 43/2020 Archiwum

Majowe ze Stanisławem

Czy możemy w tym roku obrać lepszego przewodnika w wychwalaniu Maryi od świętego z Rostkowa?

W "Bibliotece Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Płockiej" ukazał się zbiór rozważań do nabożeństw majowych. To propozycja nie tylko dla duszpasterzy, ale też praktyczna pomoc dla wszystkich uczestników, a zwłaszcza prowadzących nabożeństwa majowe w kościołach, kaplicach i przy przydrożnych figurach.

"Czy możemy obrać w tym roku lepszego towarzysza śpiewu Litanii loretańskiej niż św. Stanisław Kostka, który Maryi oddał się bez reszty, przechodząc na drugą stronę życia 450 lat temu, w dniu Jej Wniebowzięcia 15 sierpnia 1568 roku? Przez cały miesiąc będziemy rozważali cnoty teologalne i moralne oraz dary i owoce Ducha Świętego, przypominając sobie postać i dzieło świętości Stanisława z Rostkowa" - napisał ks. Wojciech Kućko, redaktor wydania.

Rozważaniom towarzyszą intencje na poszczególne dni: za dzieci, za ojczyznę, za nauczycieli i wychowawców, za sprawujących władzę, uwikłanych w nałogi, prześladowanych za wiarę, niepraktykujących i niewierzących, za młodzież, katechetów, rodziców... Publikacja ukazała się w Płockim Instytucie Wydawniczym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama