Nowy numer 41/2019 Archiwum

Majowe ze Stanisławem

Czy możemy w tym roku obrać lepszego przewodnika w wychwalaniu Maryi od świętego z Rostkowa?

W "Bibliotece Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Płockiej" ukazał się zbiór rozważań do nabożeństw majowych. To propozycja nie tylko dla duszpasterzy, ale też praktyczna pomoc dla wszystkich uczestników, a zwłaszcza prowadzących nabożeństwa majowe w kościołach, kaplicach i przy przydrożnych figurach.

"Czy możemy obrać w tym roku lepszego towarzysza śpiewu Litanii loretańskiej niż św. Stanisław Kostka, który Maryi oddał się bez reszty, przechodząc na drugą stronę życia 450 lat temu, w dniu Jej Wniebowzięcia 15 sierpnia 1568 roku? Przez cały miesiąc będziemy rozważali cnoty teologalne i moralne oraz dary i owoce Ducha Świętego, przypominając sobie postać i dzieło świętości Stanisława z Rostkowa" - napisał ks. Wojciech Kućko, redaktor wydania.

Rozważaniom towarzyszą intencje na poszczególne dni: za dzieci, za ojczyznę, za nauczycieli i wychowawców, za sprawujących władzę, uwikłanych w nałogi, prześladowanych za wiarę, niepraktykujących i niewierzących, za młodzież, katechetów, rodziców... Publikacja ukazała się w Płockim Instytucie Wydawniczym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL