Nowy numer 42/2019 Archiwum

Przewodnik na jubileusz

Ukazał się album upamiętniający 450. rocznicę śmierci św. Stanisława Kostki.

Jak napisał we wstępie bp Piotr Libera, jest to „publikacja o człowieku, »z którym wiązano wielkie nadzieje«, i które to nadzieje spełniły się nie tylko w młodzieńcu z Rostkowa, ale w kolejnych pokoleniach katolików na przestrzeni niemal pięciu wieków. (...) Z Rostkowa, niewielkiej wioski mazowieckiej, wyszła bowiem iskra miłości do Boga, która do dzisiaj rozpala serca wielu młodych”. Książka przypomina nie tylko żywot Stanisława, ale przytacza także unikalne dokumenty na jego temat, opatrzone jego autografem, wydobyte z rzymskich i watykańskich archiwów, i przetłumaczone ostatnio z łaciny na język polski.

Jest to również dokumentacja dziedzictwa duchowego i hagiograficznego na temat największego ze świętych płockiej diecezji, zebrana z Polski i ze świata. Autorami tekstów są księża: Wojciech Kućko (red.), Jarosław Kwiatkowski i Waldemar Turek.

Album został wydany w dwóch wersjach i na początku maja trafił do wszystkich parafii diecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL