Nowy numer 42/2019 Archiwum

W harmonii serc

– Zostań sługą Ducha Świętego tak konkretnie: w swym nawróceniu, we wspólnocie i w czynach – zachęcał w Przasnyszu bp Piotr Libera.

Eucharystią z biskupem, katechezą i modlitwą uwielbienia za sakrament bierzmowania, świadectwem i pielgrzymką do Rostkowa wypełniony był diecezjalny dzień wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

Spotkanie było wyjątkowe, bo odbywało się w roku duszpasterskim, któremu towarzyszy hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, zaś jego patronem jest św. Stanisław Kostka. To dlatego ok. 200 członków Odnowy w Duchu Świętym pielgrzymowało 14 kwietnia do Przasnysza i Rostkowa. W czasie Mszy św. bp Piotr Libera zachęcał do podjęcia służby Duchowi Świętemu przez autentyczne trwanie we wspólnocie, przez nawrócenie i codzienne zdążanie do świętości. – Duch Święty jest samą harmonią, która scala, dostosowuje, dopełnia i przewodzi temu, co widzialne i niewidzialne. Oznacza to, że gdzie nie ma harmonii, nie ma Ducha Pańskiego! – mówił biskup płocki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL