Nowy numer 3/2021 Archiwum

Mocni fizycznie i duchowo

Członkowie Klubu Motocyklowego "Wolny Duch" z Tłuchowa wraz z zaprzyjaźnionymi motocyklistami rozpoczęli swój sezon.

- Dziękuję wam, że chcecie rozpoczynać nowy sezon od Eucharystii, żeby być mocnymi, nie tylko fizycznie, ale i duchowo. Rozpoczynając ten nowy sezon powinniście zrobić sobie dobry rachunek sumienia, aby wykonać to zadanie, które daje dla was Bóg - mówił w kazaniu ks. wikariusz Marek Czarciński. Na znak zawierzenia się Bogu w nowym sezonie motocykliści na czas Mszy św. złożyli swe kaski pod ołtarzem.

- Ludzie was na pewno podziwiają, podziwiają wasze umiejętności, brawurę z jaką jeździcie, wasze motocykle, ale jeżeli przyjeżdżacie pod kościół, jeżeli wchodzicie do świątyni i modlicie się, to ich podziw dla was może kogoś przyprowadzić do wiary, to właśnie w takiej postawie dajecie świadectw. Modlimy się, aby wasze życie i ten sezon, który rozpoczynacie był rzeczywiście sezonem głoszenia Ewangelii poprzez motocykl, poprzez modlitwę, poprzez przykład, który będziecie nieść - mówił ks. Czarciński.

Na zakończenie Mszy św. odmówiono wspólnie modlitwę w intencji wszystkich motocyklistów, aby św. Krzysztof patron kierowców prowadził ich szczęśliwie do wyznaczonego celu. Po poświęceniu przez ks. proboszcza spalinowych jednośladów, pod eskortą policji ruszyła parada motocyklowa w kierunku Skępego na dalsze świętowanie. Nieskończenie długa kolumna i hałas ryczących maszyn, wywarły duże wrażenie na mieszkańcach Tłuchowa i okolicznych miejscowości, przez które przejeżdżali.

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego z roku na rok gromadzi coraz więcej zwolenników dwóch kółek. W tym roku zgromadziło ich około 300.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama