Nowy numer 2/2021 Archiwum

Szczęśliwej drogi

W przedostatnią niedzielę kwietnia w płockiej farze odbędzie się Msza św. dla kierowców, a po niej poświęcenie pojazdów.

Stary Rynek, wypełniony samochodami, ryk silników motocyklowych, towarzyszący poświęceniu, to jej nieodłączne elementy. W tym roku Autofara odbędzie się już po raz piętnasty; jej hasło brzmi "Z Jezusem w drogę".

- Jest to spotkanie wszystkich zmotoryzowanych przy modlitwie i chwila zastanowienia się nad tym, że nasze życie, bezpieczeństwo zależy nie tylko od nas. Chodzi o to, by przypomnieć sobie, że Bóg nam nakazuje pewne prawa, których powinniśmy przestrzegać, by jechać ostrożnie. My też spotykamy się po to, by zobaczyć siebie nawzajem: kierowcy samochodów i motocykliści i darzyć się większym szacunkiem, bo tego nam często brakuje na drodze - mówi Sławomir Roszkowski, pomysłodawca wydarzenia, płocki miłośnik i kolekcjoner zabytkowych pojazdów.

Tegoroczna Autofara odbędzie się w niedzielę, 22 kwietnia i rozpocznie, jak zwykle Mszą św. o godz. 12 w intencji automobilistów i osób tragicznie zmarłych w wypadkach drogowych. Po niej, przed kościołem odbędzie się błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. W tym roku, jak zwykle, będą rozdawane pamiątki; tym razem to breloczki i naklejki w kształcie rybki na pojazdy.

Dodatkowo mają być uhonorowani stali uczestnicy poświęcenia pojazdów w farze. - Szukamy osób, które były z nami na każdej Autofarze. Oczywiście czasem są obiektywne przeszkody, ale może komuś udało się być na wszystkich poświęceniach - mówi pomysłodawca wydarzenia. Takie osoby proszone są o kontakt do 15 kwietnia z ks. Wiesławem Gutowskim, proboszczem parafii albo S. Roszkowskim, pod nr tel. 606 230 023.

Podczas poświęcenia pojazdów będzie można złożyć ofiarę na wakacyjne wyjazdy dla harcerzy i ministrantów tej parafii. Każdy, kto chce uczestniczyć w poświęceniu, może już od godz. 11.30 podjeżdżać na Stary Rynek od ul. Małachowskiego i Piekarskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama