Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wciąż otwarte ramiona

– Ufność to pewność, że Bóg jest naprawdę większy od tego, co mnie ogranicza – mówił w homilii w katedrze bp Roman Marcinkowski.

To właśnie w Płocku w domu zakonnym przy Starym Rynku św. s. Faustyna Kowalska usłyszała od Jezusa słowa, które doprowadziły do ustanowienia w całym Kościele powszechnym Święta Bożego Miłosierdzia – przypomniał w czasie uroczystej Sumy rektor ks. Andrzej Pieńdyk.

W czasie tej Mszy św., koncelebrowanej pod przewodnictwem bp. Romana Marcinkowskiego, modlono się m.in. o zakończenie budowy nowego sanktuarium. W homilii biskup senior mówił o postawie zaufania jako odpowiedzi człowieka na Boże miłosierdzie. – Ufność to pewność, że Bóg jest naprawdę większy od tego, co mnie ogranicza. Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Jeżeli wierzysz, możesz być zawsze ocalony i wyzwolony z wszelkich niewoli. Najwyższy czas uznać, że nie ja sam siebie zbawiam, nie sam ratuję swoje życie od śmierci, ale im bardziej w pokorze staję przed Bogiem, tym bardziej daję Mu miejsce – mówił. – Bóg nie chce, abyśmy ponosili wszystkie konsekwencje grzechu. Bóg wie, jak słabi jesteśmy, jak bardzo potrzebujemy Jego dobroci, pochylenia się nad nami z czułością i dania nam kolejnej szansy. Bóg ma wciąż otwarte ramiona – mówił podczas Święta Miłosierdzia bp Roman Marcinkowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL