Nowy numer 3/2021 Archiwum

Za młodzież i o powołania

Dziś w diecezji płockiej rozpoczyna się peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki. Zapraszamy do serwisu specjalnego "Gościa Płockiego"!

Celem peregrynacji jest modlitwa za dzieci i młodzież oraz o powołania kapłańskie. - Mam nadzieję, że modlitwa i obecność relikwii przyczynią się do ożywienia duszpasterstwa dzieci i młodzieży w naszych parafiach oraz zaowocuje wzrostem świętych i mądrych powołań do kapłaństwa w naszej diecezji - mówi ks. Krzysztof Ruciński, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Szlak wędrówki relikwii jest ten sam, jak przed trzeba laty, gdy diecezję płocką nawiedził obraz Matki Bożej Częstochowskiej: od Pułtuska do Płocka. Peregrynacja w każdym dekanacie rozpoczyna w piątek Mszą św. w intencji młodzieży o g. 18 w parafii dziekańskiej, natomiast kończy w parafii wicedziekańskiej również w piątek Mszą św. w intencji powołań o godz. 16. Nawiedzenie zakończy się 7 grudnia w płockiej katedrze.

W czasie tygodniowego pobytu relikwii w dekanacie powinny być zorganizowane nabożeństwa pokutnego dla dzieci i młodzieży ze spowiedzią, czuwania modlitewne dla młodzieży w wybranych parafiach, relikwie powinny nawiedzić szkoły, wspólnoty i ośrodki młodzieżowe. Dobrze się stanie, jeśli w tym tygodniu będą organizowane w szkołach okolicznościowe katechezy i konkursy o św. Stanisławie.

Za organizację wydarzenia w dekanacie jest odpowiedzialny dekanalny duszpasterz młodzieży, we współpracy z ks. dziekanem, wicedziekanem i dekanalnym duszpasterzem Liturgicznej Służby Ołtarza.

W czasie nawiedzenia obrazu i relikwii św. Stanisława Kostki, będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży. Powinna się ona odbyć w niedzielę po wszystkich Mszach św. w czasie nawiedzenia w danym dekanacie.

Zapraszamy do serwisu specjalnego na plock.gosc.pl/Kostka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama