Nowy numer 41/2019 Archiwum

Za młodzież i o powołania

Jak przebiega peregrynacja obrazu i relikwii św. Stanisława Kostki w diecezji płockiej?

Celem peregrynacji jest modlitwa za dzieci i młodzież oraz o powołania kapłańskie. - Mam nadzieję, że modlitwa i obecność relikwii przyczynią się do ożywienia duszpasterstwa dzieci i młodzieży w naszych parafiach oraz zaowocuje wzrostem świętych i mądrych powołań do kapłaństwa w naszej diecezji - mówi ks. Krzysztof Ruciński, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Peregrynacja w każdym dekanacie rozpoczyna w piątek Mszą św. w intencji młodzieży o g. 18 w parafii dziekańskiej, natomiast kończy w parafii wicedziekańskiej również w piątek Mszą św. w intencji powołań o godz. 16.

W czasie tygodniowego pobytu relikwii w dekanacie powinny być zorganizowane nabożeństwa pokutnego dla dzieci i młodzieży ze spowiedzią, czuwania modlitewne dla młodzieży w wybranych parafiach, relikwie powinny nawiedzić szkoły, wspólnoty i ośrodki młodzieżowe. Dobrze się stanie, jeśli w tym tygodniu będą organizowane w szkołach okolicznościowe katechezy i konkursy o św. Stanisławie.

Za organizację wydarzenia w dekanacie jest odpowiedzialny dekanalny duszpasterz młodzieży, we współpracy z ks. dziekanem, wicedziekanem i dekanalnym duszpasterzem Liturgicznej Służby Ołtarza.

W czasie nawiedzenia obrazu i relikwii św. Stanisława Kostki, będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży. Powinna się ona odbyć w niedzielę po wszystkich Mszach św. w czasie nawiedzenia w danym dekanacie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL