Nowy numer 41/2019 Archiwum

Patrzysz i wierzysz?

- Czy przez media tracimy, czy możemy zyskać młodzież? - zastanawiano się m.in. w czasie tegorocznych Płockich Dni Pastoralnych.

Kilka fachowych rad dla osób, które na co dzień stają przed wyzwaniem mówienia o wierze do ludzi młodych, jak choćby księży i katechetów, miały dziennikarki, zaproszone na tegoroczne Płockie Dni Pastoralne.

- Jest takie "przykazanie", że dobry nauczyciel uczy kochać, a zły nienawidzić. Chodzi więc o pozytywne budowanie przekazu. Owszem, na świecie jest zło, grzech, ale jeśli cały przekaz będzie ukierunkowany na "bój się", "wystrzegaj się", "uważaj" ludzie będą się czuli zaatakowani, zamknięci, z czasem zaczną się wycofywać. Można powiedzieć "unikaj grzechu, bo spotka cię kara piekielna", albo "unikaj grzechu, bo Bóg jest taki dobry, że po prostu głupio przy Nim grzeszyć" - mówiła dziennikarka Monika Białkowska, która publikuje m.in. w "Przewodniku Katolickim".

Z kolei red. Dorota Łosiewicz, znana m.in. z TVP Info, zwracała uwagę na potrzebę transparentnego przekazu między deklaracjami i życiem. - Trzeba żyć tak, jak się mówi i mówić tak, jak się żyje. Jestem dziennikarką i wiem, że jasna deklaracja o wierze wiele mnie kosztuje, że się narażam, choć mnie to będzie kosztowało - mówiła red. Łosiewicz. Taka postawa jednak, w której jest transparentność i odwaga, może przekonać młodzież.

Wystąpieniom zaproszonych gości przysłuchiwali się biskupi Piotr Libera i Mirosław Milewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL