Nowy numer 41/2019 Archiwum

Wielka Sobota miłosierdzia

Wielkanocny kosz dla biednych po raz kolejny wypełnili swymi darami wierni od św. Mateusza w Pułtusku.

Ten zwyczaj w pułtuskiej kolegiacie ma już kilkanaście lat: w Wielką Sobotę wierni idący ze święconka do kościoła pamiętają również o potrzebujących i biednych, składając dary żywnościowe w specjalnym koszu.

Jeszcze tego samego dnia produkty te trafiają do osób w potrzebie, aby znalazły się na ich świątecznym stole. W tym roku po raz pierwszy została skierowana głównie do seniorów i osób żyjących samotnie, dawniej myślano przede wszystkim o rodzinach wielodzietnych.

- Ludzie sobie cenią tę pomoc i są wdzięczni za to, że parafia o nich pamięta w świątecznym czasie. Ta akcja łączy ludzi i daje poczucie rodzinności To dar serca parafian dla ludzi starszych i samotnych - mówi s. Eligia, która od wielu lat jest odpowiedzialna za tę akcję, razem z parafialnym Kołem Caritas. W tej akcji wspiera siostrę od dawna Ewa Mikołaszek. - Na nasz apel odpowiadają osoby indywidualne i firmy. Jest wiele ciast, słodyczy, wędliny, które z pewnością ucieszą naszych parafian w potrzebie - dodaje s. Eligia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL